آرشیف: اخیرا دها مهاجر در کانال مانش نجات یافتند. کریدیت: پرفکتور ماریتیم، شمال فرانسه
آرشیف: اخیرا دها مهاجر در کانال مانش نجات یافتند. کریدیت: پرفکتور ماریتیم، شمال فرانسه

ده ها تن از مهاجران در کانال مانش به روز های پنجشنبه و جمعه توسط نیروهای دریایی فرانسه و انگلیس نجات داده شدند. اخیرا مهاجران به دلیل آب و هوای مناسب در دریا و شیوع ویروس کرونا از کانال مانش بیشتر عبور می کنند.

بر اساس بیانیه ای پرفکتور شمال فرانسه، روز پنج‌شنبه ۲۱ ماه می  ۲۰ مهاجر از جمله دو کودک و دو نوزاد که سوار قایق بودند و تلاش داشتند تا از کانال مانش بگذرند، از سوی نیروهایی دریایی فرانسه در منطقه پادو کاله نجات یافتند. به گفته این منبع، قایق آن‌ها دچار مشکل تخنیکی  شده بود که نیروهای نجات رسیدند.

این منبع هم چنان تائید کرد که روز جمعه ۲۲ می۶ تن دیگرازمهاجران توسط نیروهای دریایی در پادو کاله نجات داده شدند.

از سوی دیگر مقامات انگلیس علان نمودند که روز پنج شنبه به تعداد ٥ قایق حامل ٥٧ مهاجر را گرفتار نمودند.

در همین زمینه: نجات ۳۰ مهاجر از کانال مانش و افزایش مهاجران زیرسن در انگلستان

نهاد های غیر دولتی می‌گویند که عبور مهاجران از کانال مانش با وجود شرایط قرنطین در هفته‌های اخیر افزایش یافته است.این نهاد ها همچنان می‌گویند بنابر شرایط آب و هوای مناسب ، مهاجران تلاش دارند تا از کانال بگذرند.

فرانسوا گینوک سخنگوی نهاد اوبرژ لو میگران به مهاجرنیوز گفت: «هر شب به تعداد، پنج، شش، هفت و حتا هشت کشتی در کنار دریا و یا در دریا متوقف می شوند.»

او همچنان می گوید: ما پائیز و زمستان بارانی داشتیم، اما از ماه مارچ به اینسو آب و هوا مناسب است و دریا آرام، شرایط عبور و مرور از کانال برای آنها بیشتر مهیا است. 

به گفته وی بر اساس آمار انگلیس و فرانسه از ماه مارچ به اینسو عبور مهاجران در کانال مانش به ٨٠ فی صد افزایش یافته است. 

به گزارش بی بی سی، در پایان ماه اپریل ۲۰۲۰، حدود ۴۵۰ کودک مهاجر و بدون همراه تحت حفاظت شورای منطقه کنت قرار گرفته‌اند در حالیکه در سال گذشته این رقم ۲۵۷ تن بود.

یک سخنگوی وزارت داخله انگلستان قبلاً گفته بود که حکومت موضوع کودکان مهاجر و بی سرپرست را جدی می پندارد و به مقام های محلی کمک‌های مالی می‌کند تا نیاز های این مهاجران را تأمین کنند. او هم چنان گفت که در ماه می حکومت انگلستان کمک‌های مالی اش را برای مهاجران افزایش داده است.

در اوایل ماه می ، پرییت پاتل  وزیر کشور انگلیس، طی تبادل نظر با همتای فرانسوی خود، کریستف کاستنر مجدداً به همکاری دو جانبه برای جلوگیری از قاچاق انسان در کانال مانش توافق نمودند.


    

 

در همین زمینه