مصاحبه  پناهندگی از یک پناهجو در آلمان
مصاحبه پناهندگی از یک پناهجو در آلمان

براساس گزارش رسانه های آلمانی رسیدگی به درخواست پناهندگی در سال گذشته میلادی حد اقل در شش ماه صورت گرفته؛ بنابراین بررسی پرونده های پناهجویان در مقایسه به یک سال گذشته اش در زمان کم تری انجام شده است.

وزارت داخله فدرال آلمان در پاسخ به یک درخواست حزب چپ های این کشور نوشته است که در سال ۲۰۱۸ رسیدگی به دوسیه های پناهجویان حداقل در هفت و نیم ماه صورت گرفته بود.

 روزنامه "نویه اوسنابروکر" به نقل از وزارت داخله این کشور تصریح کرده است که در سال گذشته، مدت زمان رسیدگی به دوسیه های پناهجویان به اندکی بیشتر از شش ماه کاهش یافته بود.

از ماه جنوری تا اپریل سال روان، این مدت بار دیگر به ۶.۷ ماه افزایش یافت که دلیل آن را وزارت داخله فدرال، چالش های ناشی از همه گیری ویروس کرونا عنوان کرده است.

بر بنیاد آمار این وزارت، حدود هفتاد و پنج درصد از پناهجویانی که درخواست شان رد شده است، استیناف خواهی کرده اند.

اولا یلپکه، عضو حزب چپ های آلمان می‌گوید که در واقع این رسیدگی باید در مدت زمان سه ماه انجام شود، اما دیده می‌شود که نهادهای مسئول به هدف تعیین شده دست نیافته اند.

خانم یلپکه گفت: «بسیاری ارزیابی های ناکافی و رد غیرعادلانه [درخواست های پناهندگی] منجر به این می‌شود که پرونده ها در دادگاهای کشور انبار شوند و روند استیناف طلبی در زمان طولانی تر انجام شود.»

 

در همین زمینه