در سال گذشته میلادی هفت هزار و ۷۶۰ نفر در قبرس تقاصای پناهندگی کرده‌اند.
در سال گذشته میلادی هفت هزار و ۷۶۰ نفر در قبرس تقاصای پناهندگی کرده‌اند.

قبرس می خواهد ۱۷ مهاجر را که مظنون به همکاری با گروه های افراط گرا و انجام عمل تروریستی هستند، اخراج نماید. وزارت داخله این کشور گفته که این افراد تحت نظارت قرار گرفته و به زودی از این کشور اخراج خواهند شد.

وزارت داخله قبرس افزوده که این افراد در حال حاضر در مرکز "بازداشت قبل از اخراج" هستند و همین که محدودیت های سفر به خاطر ویروس کرونا برداشته شود، به کشورهای شان اخراج می گردند.

در مورد هویت این افراد و اینکه از کدام کشورها هستند، اطلاعاتی داده نشده است. خبرگزاری اسوشیتدپرس به نقل از یک خبرنامه وزارت داخله قبرس نوشته که اطلاعات استخباراتی از سوی مقام های اجرای قانون از جمله پولیس "انترپول" و "ایوپول" پیشنهاد کرده اند که این مردان یا در یک عمل تروریستی دخیل بوده و یا هم عضویت یک گروه افراطی را دارند.

این وزارت در مورد این هم گزارشی نداده که این افراد با کدام گروه افراط گرای تروریستی همکاری داشت اند.

قبرس از آغاز سال جاری ۳۰۰ پناهجو را پذیرفته است که بیشترشان قبل از آغاز محدودیت های سفر به دلیل بحران کرونا به این کشور وارد گردیده اند.

مقام های حکومتی قبرس می گویند در پی بحران مهاجرت این کشور براساس میزان نفوس در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جمله کشورهایی است که بالاترین میزان درخواست های پناهندگی را دریافت کرده است.

 

در همین زمینه

Webpack App