یک کشتی گزمه دریایی انگلستان در کانال مانش. عکس از پیکچر الیانس
یک کشتی گزمه دریایی انگلستان در کانال مانش. عکس از پیکچر الیانس

نگهبانان ساحلی انگلستان شش کشتی و یک قایق حامل ۸۰ مهاجر را در آب‌های ساحلی کنت توقیف کردند. برخی از این مهاجران خود را افغان و ایرانی و تعدادی هم عراقی، سوریایی و اتباع کشورهای افریقایی معرفی کرده‌اند.

به گفته وزارت داخله انگلستان مهاجران دستگیر شده از فرانسه حرکت کرده و با عبور از کانال مانش خود را به نزدیکی سواحل انگلستان رسانده‌اند.

در میان این مهاجران ۶۵ تن مردان و ۱۵ تن دیگر زنان بودند که توسط پولیس به دوور انتقال داده شدند تا مورد آزمایش صحی قرار بگیرند.

آنان خود را را افغان، ایرانی، عراقی، سوریایی، لیبیایی، کویتی، مراکشی، اریتره‌ای و سودانی معرفی کرده‌اند.

وزارت داخله انگلستان گفته است که تعدادی از این افراد به مسئولان اداره مهاجرت تحویل داده شده‌اند اما برخی از آن‌ها به فرانسه برگردانده خواهند شد.

سخنگوی وزارت داخله انگلستان گفت که شبکه‌های خطرناک جنایت‌کاران در عبور غیرقانونی مهاجران از کانال مانش دست دارند و دستگیری و درهم شکستن این شبکه‌ها یک اولویت به شمار می‌رود.

افزایش تلاش‌ها برای عبور از کانال مانش در دوره بحران ویروس کرونا

آمار‌های جدید نشان می‌دهند که با وجود شیوع ویروس کرونا تلاش‌های مهاجران برای عبور از کانال مانش به مقصد انگلستان در هفته‌های اخیر افزایش یافته است.

به گفته وزارت داخله انگلستان تنها در پنج ماه اول امسال ۱۶۲۲ مهاجر توانسته‌اند از طریق کانال مانش وارد این کشور گردند در حالی که در طول سال گذشته این رقم ۱۸۰۰ نفر بوده است.

پریتی پاتل، وزیر داخله انگلستان هفته گذشته اعلام کرد که روی طرح قانونی کار می‌کند که بر مبنای آن مهاجرانی که موفق می‌شوند از کانال مانش عبور کنند و خود را به انگلستان برسانند، به فرانسه برگردانده شوند.

بیشتر بخوانید:  فرانسه: از آغاز سال بیش از ۱۰۰۰ مهاجر از کانال مانش نجات داده شده‌اند

 

در همین زمینه