یک پولیس سلوانیایی در حال کنترول مرز مشترک با ایتالیا در کوپر.  ماه نومبر ٢٠١٩. عکس از دانا البوز/ مهاجر نیوز
یک پولیس سلوانیایی در حال کنترول مرز مشترک با ایتالیا در کوپر. ماه نومبر ٢٠١٩. عکس از دانا البوز/ مهاجر نیوز

با نگرانی از افزایش مهاجران غیرقانونی در مرزهای خود به دلیل رفع محدویدت‌های قرنطین در برخی از کشورها، سلوانیا یک هزار نیروی پولیس را برای تقویت مرز خود با کرواسیا اعزام کرده است. این نیروها با هواپیماهای بدون سرنشین، دوربین‌های حرارتی و ردیاب‌های حرکتی مجهز هستند.

مقام‌های سلوانیا روز سه شنبه ۲ ژوئن گفتند که ۱۰۰۰ افسر پولیس جدید را به مرز این کشور و کرواسیا اعزام کرده‌اند. این افسران برای  تقویت نیروهایی فرستاده شده‌اند که در حال حاضر در محل حضور دارند و با تجهیزات پیشرفته نظارتی و ردیابی مجهز شده‌اند.

معاون اداره پولیس جوز سنیکا در یک کنفرانس خبری گفت که ارتش، نیروهای ویژه و سگ‌های پولیس در گزمه‌های مرزی شرکت دارند.

در همین زمینه: سلوانیا و « دیوار شرم» در مرز با کرواسیا

با این اقدام سلوانیا تلاش دارد در گرماگرم رفع محدودیت‌ها از جمله مرزی در بسیاری از کشورها، از ورود غیرقانونی مهاجران به این کشور جلوگیری کند. مقام‌های سلوانیا می‌گویند از دو هفته به این سو نشانه‌هایی از افزایش مهاجران در جاده بالکان دیده شده است از جمله این که حدود ۱۰ هزار نفر در حال حاضر در صربستان و بوسنیا به دنبال راه‌هایی برای ورود به اتحادیه اروپا هستند.

مساله مرزها یکی از نگرانی‌های اصلی جانز جانسا، نخست وزیر ضد مهاجرت سلوانیا و بخشی از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهد. تعدادی از مردم تلاش دارند با تشکیل گروه‌های غیرنظامی و گشت زنی در مناطق مرزی، جلو ورود غیرقانونی مهاجران را بگیرند.

بیشتر بخوانید:  جانز جانسا، سیاستمدار ضد مهاجران، نخست وزیر سلوانیا تعیین شد

بیشتر مهاجرانی که وارد سلوانیا می‌شوند می‌خواهند از طریق اتریش یا ایتالیا به کشورهای دیگر اروپایی مهاجرت کنند.

 سلوانیا در اواسط ماه اپریل از اعمار ۴۰ کیلومتر حصار مرزی جدید در مرز با کرواسیا خبر داده بود. از سال ۲۰۱۵، این کشور به تدریج حدود ۱۹۶ کیلومتر  حصار مرزی را در طول ۷۶۰ کیلومتر مرز‌های مشترک خود با کرواسیا ایجاد کرده است.

بیشتر بخوانید:  سلوانیا در مرز با کرواسیا حصارهای جدید مرزی ایجاد می‌کند

 

 

 


 

در همین زمینه