این چهار مهاجر که تلاش داشتند با دو تخته بادبانی از کانال مانش عبور کنند و به انگلستان بروند، توسط نگهبانان ساحلی فرانسه نجات داده شدند.  عکس از پولیس دریای مانش و شمال فرانسه
این چهار مهاجر که تلاش داشتند با دو تخته بادبانی از کانال مانش عبور کنند و به انگلستان بروند، توسط نگهبانان ساحلی فرانسه نجات داده شدند. عکس از پولیس دریای مانش و شمال فرانسه

چهار مهاجر که تلاش داشتند با دو تخته بادبانی از کانال مانش عبور کنند و به انگلستان بروند، توسط نگهبانان ساحلی فرانسه نجات داده شدند. پولیس انگلستان به نوبه خود از رسیدن ۴۰ مهاجر به آب‌های این کشور خبر داده است.

در هفته‌های اخیر تلاش‌های مهاجران برای عبور از کانال مانش به مقصد انگلستان افزایش یافته است.  بامداد روز چهارشنبه ۱۰جون نگهبانان ساحلی فرانسه چهار مهاجر سوار بر دو تخته بادبانی را که در نزدیکی بندر دنکرک با دشواری روبرو شده بودند، نجات دهند.

پولیس دریایی  منطقه مانش و دریای شمال فرانسه با انتشار خبرنامه‌ای گفت  که « مهاجران هردو تخته را به هم بسته بودند و برای پیشروی، به جای پارو، از بیل استفاده می‌کردند.»

امدادگران حوالی ساعت ۷ و۴۵ صبح هر چهار مهاجر را که دچار «خستگی و سرمازدگی خفیف» شده بودند به بندر دنکرک انتقال و سپس برای مراحل اداری به پولیس مرزی تحویل دادند.

مقام‌های پولیس مانش فرانسه یادآوری کرده‌اند که کانال مانش یکی از« پر ازدحام ترین» کانال‌های دریایی جهان است که آب و هوای نا مساعدی دارد. در طول سال بادهای شدید دریایی ۱۲۰ روزه  با شدت مساوی یا بالاتر از ۷ درجه معمول، در این کانال در حال وزیدن هستند.

به گفته مسئولان فرانسوی، روز چهارشنبه جمعاً ۳۵ مهاجر تلاش کردند تا از کانال مانش عبور کنند و خود را به انگلستان برسانند.

در همین مورد: کانال مانش: پولیس انگلستان باردیگر از مهاجران در کاله انگشت نگاری می‌کند

از آغاز سال ۱۹۰۰ مهاجر موفق شده‌اند خود را به انگلستان برسانند

همزمان منابع انگلیسی به نوبه خود از رسیدن ۴۰ مهاجر سوار بر سه قایق به سواحل این کشور خبر دادند.

این مهاجران بعد از دستگیری به ماموران اداره مهاجرت انگلستان در دوور تحویل داده شدند تا در مورد سرنوشت آن‌ها، از جمله اخراج شان به فرانسه مطابق پیمان دوبلین، تصمیم گرفته شود.

به گفته مسئولان بریتانیایی، اا مهاجر مرد و ۴ مهاجر زن کشتی اول، خود را ایرانی و عراقی معرفی کرده‌اند. این مهاجران حوالی ساعت ۳ بامداد توسط پولیس مرزی انگلستان دستگیر شدند.

حدود ۴۵ دقیقه بعدتر، پولیس یک کشتی دیگر با ۱۰ مرد و ۵ زن را پیدا کرد که خود را افغان، ایرانی و سوری معرفی کرده‌اند.

پولیس مرزی بریتانیا کشتی سوم را که حامل ۱۰ مرد بود حوالی ساعت ۵ صبح دستگیر کرد. این مهاجران نیز خود را ایرانی، سوری و یمنی معرفی کرده‌اند.

بی بی سی گزارش داده است که در دوره قرنطین دستکم ۱۴۸۰ مهاجر موفق شده‌اند از طریق کانال مانش خود را به انگلستان برسانند.

کریس فیلیپ، وزیر امور مهاجرت انگلستان گفت که پولیس فرانسه تنها در ماه اپریل مانع عبور ۵۰۰ مهاجر از کانال مانش به مقصد انگلستان شده است.

بنابر آمار منتشر شده از آغاز سال ۲۰۲۰ تا کنون ۱۹۰۰ مهاجر موفق شده‌اند خود را به انگلستان برسانند.


 

در همین زمینه