عکس تزئینی از پیکچر الیانس
عکس تزئینی از پیکچر الیانس

پولیس سلوانیا ۲۲ مهاجر را در دو کامیون مواد خوراکی پیدا کرد. این مهاجران خود را اتباع بنگللادش، هند، ترکیه و سوریه معرفی ‌کرد‌ه‌اند. پولیس گفته است که هردو کامیون شماره صربستان را داشتند و در نزدیکی مرز سلوانیا با کرواسیا تحت کنترول قرار گرفتند.

به گفته مقام‌های سلوانیایی، روز شنبه ۲۰ جون پولیس سلوانیا در یک کامیون ۱۳ مهاجر و در  یک کامیون دیگر هم ۹ مهاجر را پیدا کرد. به گفته پولیس احتمال داشت که در صورت ادامه مسافرت درکامیون‌ها، این مهاجران دچار خفگی شوند.

هزاران مهاجر از آسیای جنوبی و شرق میانه تلاش دارند از طریق جاده بالکان خود را به اروپای غربی برسانند. بخشی از این مهاجران از طریق کرواسیا وارد سلوانیا می‌شوند.

حکومت سلوانیا در اوایل ماه جون اعلام کرد که برای مبارزه با مهاجرت غیرقانونی حدود یک هزار سرباز ارتش را در مرزهایش با کرواسیا مستقر کرده است.

در همین زمینه:  جاده بالکان: سلوانیا حضور نیروهای امنیتی را در مرزهایش با کرواسیا تقویت کرد

به گفته مقام‌های سلوانیا، از اواخر ماه می نشانه‌هایی از افزایش مهاجران در جاده بالکان دیده شده است و برآورد می‌شود که  که حدود ۱۰ هزار نفر در صربستان و بوسنیا به دنبال راه‌هایی برای ورود به اتحادیه اروپا هستند.

بیشتر مهاجرانی که وارد سلوانیا می‌شوند می‌خواهند از طریق اتریش یا ایتالیا به کشورهای دیگر اروپایی مهاجرت کنند.

 سلوانیا در اواسط ماه اپریل از اعمار ۴۰ کیلومتر حصار مرزی جدید در مرز با کرواسیا خبر داده بود. از سال ۲۰۱۵، این کشور به تدریج حدود ۱۹۶ کیلومتر  حصار مرزی را در طول ۷۶۰ کیلومتر مرز‌های مشترک خود با کرواسیا ایجاد کرده است.


 

در همین زمینه