عکس آرشیف: پناهجویان در مرز مقدونیه شمالی
عکس آرشیف: پناهجویان در مرز مقدونیه شمالی

پولیس مقدونیه شمالی ۶۴ مهاجر بنگلادشی را در یک کامیون در نزدیکی مرز این کشور با یونان پیدا کرد. به گفته پولیس، با وجود شیوع ویروس کرونا، قاچاقبران انسان به فعالیت‌های خود در مناطق مرزی ادامه می‌دهند.

بر اساس خبرنامه پولیس، یک کامیون حامل مهاجران غیرقانونی دوشنبه شب ۲۲ جون در شهر سترومیکا در جنوب شرق مقدونیه شمالی تحت کنترول قرار گرفت.

در جریان این کنترول که در یک شاهراه در نزدیکی مرز با یونان انجام شد، ۶۴ مهاجر بنگلادشی در کامیون پیدا شدند اما راننده توانست فرار کند.

به گفته پولیس، مهاجران دستگیر شده به یک مرکز بازداشت در شهر مرزی گیویگلیا انتقال داده شدند تا بعدتر به یونان اخراج گردند.

مرزهای مقدونیه شمالی با یونان در اوایل امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا بسته شد اما پولیس می‌گوید قاچاقبران انسان فعالیت‌های خود در مناطق مرزی را ادامه داده‌اند.

مقدونیه شمالی یکی از اولین کشورهایی است که در مسیر جاده بالکان قرار دارد و مهاجران افغان، پاکستانی‌ و بنگلادشی‌ برای رفتن به اروپای غربی از آن عبور می‌کنند.

در ماههای اخیر گزارشهایی متعددی در مورد دستگیری مهاجرانی که تلاش کرده‌اند با کامیون وارد مقدونیه شمالی شوند منتشر شده است.

پولیس مقدونیه شمالی معمولا مهاجران دستگیر شده در جنوب این کشور را به یونان اخراج می‌کند.

در همین زمینه:  پولیس مقدونیه شمالی ٥٦ مهاجر پاکستانی و افغان را دستگیر کرد 

در همین زمینه