عکس از آرشیف/ گروهی از مهاجران در فریدلند، آلمان/عکس از: Reuters
عکس از آرشیف/ گروهی از مهاجران در فریدلند، آلمان/عکس از: Reuters

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در یک کمپ مهاجران، در منطقه فریدلند آلمان به دو برابر افزایش یافته است. شماری از کارمندان این کمپ هم در میان بیماران مصاب به کووید ۱۹ هستند.

هانا هینسه، سخنگوی اداره ایالتی در امور پذیرش مهاجران در نیدرزاکسن روز یکشنبه به خبرگزاری پروتستان (ای پی دی) گفت: «در حال حاضر بیش از ۴۹ تن به ویروس کووید ۱۹ مبتلا شده اند که دست کم ۳۹ تن از ۲۴۳ مهاجر ساکن کمپ و هفت تن از کارمندان شامل این بیماران می‌شوند.» 

نتایج آزمایش ویروس کرونا که هفته گذشته انجام شد، مبتلا شدن ۲۲ تن به این بیماری را تائید کرد.

بر اساس اطلاعات این خانم سخنگو، احتمالاً منشا شیوع کرونا در فریدلند یک خانواده آلمانی تبار از قزاقستان باشد که حدود یک هفته پیش در این کمپ مسکن گزین شده بودند. او گفت که یک هفته پس از آن، گروه دیگری از خانواده های آلمانی تبار به فریدلند رسیده و برخی از آن ها نیز عوارض بیماری کووید ۱۹ را داشته اند. در جریان جنگ دوم جهانی شماری از خانواده های آلمانی به کشورهای دیگر مهاجرت کرده بودند که حالا برخی از آن ها، به آلمان بر می‌گردند.

هینسه در ادامه گفت: «به این خاطر ما فکر می‌کنیم، بیشتر افرادی که آزمایش کرونا بالای شان انجام شده، بیش از ورود به آلمان به این بیماری مبتلا شده بودند.»

در سال ۲۰۱۱، فریدلند به یکی از کمپ های پذیرش مهاجران در ایالت نیدرزاکسن تبدیل شد. پناهجویان از برنامه های پذیرش مهاجران به دلایل انسان دوستانه و یا به طور مثال مهاجران از سوریه نیز در این کمپ پذیرفته شده و بعد در میان ایالات دیگر آلمان تقسیم می‌شدند. افزون بر این، کمپ نامبرده که در معبر مرزی فریدلند قرار دارد، تا به امروز مهاجران آلمانی تبار و یهودی را از کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق قبول می‌کند.


 

در همین زمینه