کشتی مارجونیو در بندر آگوستا در سیسیل، اول جولای ۲۰۲۰. عکس از صفحه فیسبوک سازمان مدیترانه
کشتی مارجونیو در بندر آگوستا در سیسیل، اول جولای ۲۰۲۰. عکس از صفحه فیسبوک سازمان مدیترانه

آزمایش کرونای ۸ تن از مهاجرانی که از کشتی مارجونیو در جزیره سیسیل ایتالیا پیاده شدند، مثبت اعلام شد. این هشت مهاجر بخشی از یک گروه ۴۳ نفری مهاجران بودند که تو سط کشتی مارجونیو از مدیترانه نجات داده شدند.

سازمان نجات انسان‌ها در مدیترانه خبر داد که از میان ۴۳ مهاجری که روز چهارشنبه از کشتی مارجونیو در بندر اگوستا در سیسیل پیاده شدند، آزمایش ویروس کرونای هشت تن از آنان مثبت بوده است. مقام‌های ایتالیایی تمامی مهاجران و خدمه کشتی مارجونیو را قرنطین کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:  کشتی مارجونیو ۴۳ مهاجر را در بندر اگوستا در ایتالیا پیاده کرد

یک انجمن متشکل از چپ‌های ایتالیا با انتشار خبرنامه‌ای اطمینان داده است که پیاده شدن این گروه از مهاجران و آزمایش مثبت بخشی از آن‌ها، خطری را متوجه ساکنان محلی نخواهد کرد.

کورادو بونفانتی، شهردار نوتو در جنوب شرق سیسیل که مهاجران مارجونیو در نزدیکی آن قرنطین شده‌اند گفته است که ساکنان محلی هیچگونه تماسی با این مهاجران نخواهند داشت.

اما ماتئو سالوینی، رهبر راست افراطی لالیگا حکومت ایتالیا را به خاطر حضور این مهاجران در سیسیل مورد انتقاد قرار داده است. او در صفحه فیسبوکش نوشت:« در حالیکه قاچاقبران انسان از خوشحالی در لباس نمی‌گنجند و بقیه اروپا با ترحم به ما نگاه می‌کند، حکومت سکوت کرده و به خواب رفته است!»

خبرگزاری فرانسه می‌گوید که حکومت ایتالیا طرح قرنطین مهاجران در یک کشتی دیگر را به این دلیل نپذیرفت که هزینه مالی آن سنگین خواهد بود.

این تصمیم خشم نلو موسومیچی، واکنش رئیس منطقه سیسیل را نیز برانگیخته است که از حضور مهاجران در منطقه بسیار توریستی نوتو، برآشفته شده است.

او نیز در صفحه فیسبوکش نوشت که امکان ایجاد یک منطقه سرخ بهداشتی در اطراف ساختمان محل قرنطین مهاجران را بررسی خواهد کرد.

مهاجران کشتی مارجونیو توانستند در سیسیل پیاده شوند اما کشتی اوشن ویکنگ با ۱۸۰ مهاجر نجات داده شده از مدیترانه هنوز هم در دریا سرگردان است.

مقام‌های ایتالیا و مالتا به درخواست‌های مکرر این کشتی برای پیاده کردن مهاجران در یکی از بنادر این کشورها پاسخ مثبت نداده‌اند.

در همین زمینه: مدیترانه: با دو عملیات نجات دیگر، شمار مهاجران در کشتی اوشن ویکنگ به ۱۸۰ تن رسید

 

در همین زمینه