شماری از پناهجویان در اردوگاه موریا با هم درگیر شدند
شماری از پناهجویان در اردوگاه موریا با هم درگیر شدند

در نتیجه زد و خورد میان پناهجویان در کمپ موریا در جزیره لیسبوس یونان یک نفر کشته و چندین تن دیگر زخمی شده اند. این درگیری ظاهراً میان پناهجویان افغان و افریقایی رخ داده است.

رادیوی دولتی (ای آر تی اژه) به نقل از منابع شفاخانه در جزیره لیسبوس گزارش داده است که یک پناهجوی ۱۹ ساله بر اثر درگیری میان پناهجویان در کمپ به شدت مزدحم موریا در جزیره لیسبوس یونان شب دوشنبه به ضرب چاقو کشته شده است.

رسانه های محلی گزارش داده اند که دو نفر دیگر که شدیداً زخمی شده بودند به شفاخانه منتقل شدند. شمار دیگری از پناهجویان نیز به طور سطحی زخم برداشته اند.

بنا بر معلومات پولیس، درگیری ابتدا بر سر یک مبایل سرقت شده آغاز شد و سپس بالا گرفت. در این درگیری شدید احتمالاً پناهجویان افغان و افریقایی از ساحل عاجل و کانگو سهیم بوده اند. شماری از پناهجویان بازداشت شده اند. پولیس در تلاش است تا عاملین این رویداد را شناسایی کند.

در کمپ موریا در جزیره لیسبوس همواره در میان مردمانی که در فضای تنگ در کلبه های کوچک یا زیر خیمه های موقتی پلاستیکی زندگی می کنند، درگیری رخ می دهد. این مسئله به خصوص در خیمه هایی در اطراف کمپ اصلی پناهجویان ایجاد شده و تحت نام «جنگل» شناخته می شوند، رخ می دهد.

در داخل و اطراف این کمپ پناهجویان که گنجایش پذیرش رسمی حدود ۲۷۵۷ نفر را دارد، بر اساس تازه ترین آمار حدود ۱۵۳۰۰ نفر به سر می برند. سازمان های امدادی و کمیساریای عالی پناهجویان ملل متحد (UNHCR) از سال ها به این سو خواستار آن شده اند که این کمپ تخلیه شده و مهاجران به سر پناه های بهتری منتقل شوند.

برگرفته از رسانه همکار ما دویچه وله


 

در همین زمینه