۱۸۰ مهاجر کشتی اوشن ویکنگ دوشنبه شب ۶ جولای در بندر پورتو امپدوکل  به کشتی موبی زازا انتقال داده شدند تا برای دوهفته در قرنطین قرار بگیرند. عکس از رویترز
۱۸۰ مهاجر کشتی اوشن ویکنگ دوشنبه شب ۶ جولای در بندر پورتو امپدوکل به کشتی موبی زازا انتقال داده شدند تا برای دوهفته در قرنطین قرار بگیرند. عکس از رویترز

بعد از چندین روز انتظار در دریا ، ۱۸۰ مهاجر کشتی اوشن ویکنگ دوشنبه شب ۶ جولای در بندر پورتو امپدوکل در غرب سیسیل پیاده شدند. این مهاجران بلافاصله به کشتی موبی زازا انتقال داده شدند تا برای دوهفته در قرنطین قرار بگیرند. اندکی قبل از رسیدن این مهاجران، دوره قرنطین برای مهاجران نجات داده شده توسط کشتی سی واچ در موبی زازا به پایان رسید و آنان کشتی را ترک کردند.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که مهاجران اوشن ویکنگ تحت نظارت شدید پولیس از کشتی بشردوستانه سازمان اس او اس مدیترانه پیاده شدند و سپس به محل قرنطین انتقال یافتند. قرار است دوره قرنطین این مهاجران دو هفته ادامه یابد.

محمد ارشاد، یک مهاجر ۲۲ ساله پاکستانی و یک تن از مهاجران اوشن ویکنگ گفت:« در لیبیا وضعیت خیلی دشوار بود و من امروز حتی قادر نیستم خوشحالی ام را ] از رسیدن به اینجا [ ابراز کنم.»

بیشتر مهاجران اوشن ویکنگ اتباع پاکستان، بنگلادش، اریتره، نایجریا و کشورهای شمال افریقا هستند. در میان آن‌ها دو زن و ۲۵ مهاجر زیرسن وجود دارند.

این مهاجران طی چهار عملیات جداگانه در ۲۵ و ۳۰ جون از مدیترانه نجات داده شدند اما در دوره انتظار برای برای پیاده شدن در یک بندر، وضعیت در داخل کشتی به شدت متشنج شده بود. دو تن از مهاجران خود را به آب انداختند تا با شنا خود را به ساحل برسانند و شش تن دیگر نیز تلاش کردند خودکشی کنند.

بیشتر بخوانید: دو مهاجر نجات یافته، از نومیدی دوباره خود را به دریا انداختند

مقام‌های ایتالیایی بعد از چندین روز امتناع تنها زمانی اجاه دادند که این مهاجران در سیسیل پیاده شوند که مسئولان اوشن ویکنگ وضعیت اضطراری اعلام کردند.

کمی پیشتر در طول روز دوشنبه، ۱۶۹ مهاجر دیگر بعد از دو هفته قرنطین کشتی موبی زازا را ترک کردند. ۳۰ تن از مهاجران این گروه که آزمایش ویروس کرونای شان مثبت اعلام شده همچنان در کشتی باقی مانده‌اند و با کسی تماس ندارند.

در همین زمینه:  ۲۸ تن از ۲۱۱ پناهجوی نجات داده شده توسط سازمان آلمانی "سی واچ" به ویروس کرونا آلوده اند 

در همین زمینه