مقام های ترکیه در حال بررسی یک قایق واژگون شده مهاجران در دریای وان
مقام های ترکیه در حال بررسی یک قایق واژگون شده مهاجران در دریای وان

پس ازغرق شدن یک قایق حامل مهاجران در دریاچه وان در شرق ترکیه، به اساس گزارش های نیروهای مددرسان، باز هم ۳۲ جسد دیگر یافت گردیده است. این مطلب را خبرگزاری ترکیه «انادولو» گزارش داده است.

مقام های ترکیه قبلا در ۲۷ جون امسال از غرق شدن یک قایق حامل پناهجویان در دریاچه وان خبر داده بودند. به اساس معلوماتی که سلیمان سویلو وزیر داخله ترکیه در اوایل جولای ارائه کرده بود، حدود «۵۵ تا ۶۰ مهاجر غیر قانونی» سوار این قایق بوده اند. شماری از شهروندان افغانستان نیز شامل این مهاجران بوده اند. خبرگزاری انادولو گزارش داده است که سه تن در پیوند با این قضیه در بازداشت به سر می برند. در مورد دلیل غرق شدن این قایق تا کنون جزئیات بیشتر ارائه نشده است.

دریاچه وان قسماً در جوار ولایت بیتلیس ترکیه و بخشی از آن کنار ولایت وان این کشور، که با ایران هم سرحد است، موقعیت دارد. مهاجران همواره از مرز ایران وارد ولایت وان ترکیه می شوند و از آنجا برای رسیدن به اروپا تلاش می کنند.

در آخرین مورد، پیش از رویداد اخیر، ۷ تن در نتیجه غرق شدن قایق آنان در دریاچه وان جان باختند. این مهاجران از کشور های پاکستان، بنگلادیش و افغانستان بودند.

دویچه وله

 

در همین زمینه