شفاخانه نظامی روم که مهاجران انتقال داده شده از امانیتا در آن بستری خواهند شد. عکس از گوگل استریت
شفاخانه نظامی روم که مهاجران انتقال داده شده از امانیتا در آن بستری خواهند شد. عکس از گوگل استریت

فشارهای ساکنان محلی در منطقه کالابرا در ایتالیا مقام‌های این کشور را مجبور کرد تا گروهی از مهاجران مبتلا به ویروس کرونا را به یک شفاخانه نظامی در روم انتقال بدهند. فرماندار کالابرا تقاضا کرده است که تمامی مهاجران نجات یافته از مدیترانه در آب‌های سواحل ایتالیا در کشتی‌ها قرنطین شوند.

روز چهارشنبه ١٥ جولای وزارت داخله ایتالیا دستور داد که ١٣ مهاجر مبتلا به کرونا از شهر امانتیا در منطقه کالابرا به یک شفاخانه نظامی در روم انتقال داده شوند. ١١ مهاجر دیگر که آزمایش کرونای آن‌ها مثبت اعلام شده است در امانیتا در قرنطین می‌مانند.

خانم ژوله سانتلی، فرماندار کالابرا، از این اقدام وزارت داخله ایتالیا استقبال کرد اما گفت که مشکل اصلی حل نشده است. او گفت: « برای مقابله با شیوع ویروس کوید-١٩ به واحدهای دریایی نیاز است تا امنیت و بهداشت مهاجران را تامین کنند.»

فرماندار کالابرا تاکید کرد که مهاجران نجات یافته از مدیترانه باید در آبهای سواحل ایتالیا قرنطین شوند و از پیاده شدن آن‌ها در بنادر جلوگیری شود.

افزایش شمار مهاجران در سواحل ایتالیا

در هفته‌های اخیر صدها مهاجر توسط کشتی‌های بشردوستانه اوشن ویکنگ و سی واچ ٣ از مدیترانه نجات یافتند و در یک کشتی تفریحی در آب‌های سواحل سیسیل قرنطین شدند. ١٣ مهاجر مبتلا به ویروس بخشی از یک گروه ٧٠ نفری مهاجران بنگله‌دیشی بودند که در گروههای جداگانه در کالابرا قرنطین شدند.

۱۸۰ مهاجر کشتی اوشن ویکنگ دوشنبه شب ۶ جولای در بندر پورتو امپدوکل  به کشتی موبی زازا انتقال داده شدند تا برای دوهفته در قرنطین قرار بگیرند. عکس از رویترزاین اقدام اما واکنش ساکنان امانیتا را برانگیخت که بعد از بحران ناشی از شیوع ویروس، به تازگی فصل گردشگری تابستانی در این شهر را آغاز کرده‌اند.

آن‌ها در اعتراض به قرنطین مهاجران در این منطقه ابتدا یک جاده محلی را بستند و روز دوشنبه گذشته هم در مرکز شهر تجمع کردند.

روز سه شنبه مقام‌های محلی مجبور شدند برای تامین آرامش در اطراف ساحتمان محل قرنطین مهاجران، از ارتش کمک بگیرند.

این در حالیست که هفته گذشته، نزدیک به یک هزار مهاجر خود را جزیره لامپدوسا رساندند.

به گفته وزارت اخله ایتالیا، از آغاز سال جاری تا ١٣ جولای ٨٩٨٨ مهاجر به ساحل ایتالیا رسیده‌اند در حالیکه این رقم در همین مدت در سال گذشته به ٣١٦٥ تن می‌رسید.

 

در همین زمینه