عکس از آرشیف: در اواخر سال ۲۰۱۹ گروهی از مهاجران از داخل یک موتر لاری یخچالدار در یونان یافت شدند.
عکس از آرشیف: در اواخر سال ۲۰۱۹ گروهی از مهاجران از داخل یک موتر لاری یخچالدار در یونان یافت شدند.

نیروی های امنیتی یونان از انتقال ۲۸ مهاجر که می‌خواستند با کشتی‌ها و یا قایق های بادی از یونان به ایتالیا بروند، جلوگیری کردند. افزون برآن یک باند قاچاقبران نیز دستگیر شدند.

بنا بر معلومات گارد ساحلی یونان به روز یک شنبه، این باند قاچاقبران به صورت سیستماتیک مهاجران را از مسیر یونان- ایتالیا، به سوی اروپای غربی انتقال می داد.

براساس گزارش نیروی های امنیتی یونان، گارد ساحلی پنج مهاجر را در بندرگاه ایگومنیسا گیر کردند. به گفته گارد ساحلی، آن ها خود را در یک موتر باربری مخفی کرده بودند که قرار بود با یک کشتی به ایتالیا انتقال داده شوند.

براساس اظهارات پولیس، در روز قبل آن، شش عضو احتمالی یک باند قاچاقبران و ۲۳ مهاجر دستگیر شدند. این باند زمانی جلب توجه کرد که یک قایق بادی را در غرب یونان خریداری کرده و آن را به سوی جزیره کورفو انتقال داد.

مرتبط: پولیس یونان یک باند قاچاقبران بین المللی را دستگیر کرد

پولیس یونان افزود که اعضای دیگر این باند، مهاجرین را از آتن به کورفو انتقال دادند. بعد از آن مهاجرین در شب، در یک قایق بادی به سوی ایتالیا آورده شدند. پولیس گفته است که قاچاقبران از هر مهاجر ۵۵۰۰ یورو گرفته اند.

شهر های بندری پاتراس و ایگومنیسا در سواحل غربی یونان، مکان اصلی برای مهاجرت غیرقانونی در مسیر راه ترکیه به سوی یونان و ایتالیا می باشند. از آنجا ها روزانه کشتی ها به سوی بندرگاه های شهر های بریندیزی، باری، آنکونا، ونیز و تریسته حرکت می کنند.

در یونان در حال حاضر حدود ۱۰۰ هزار پناهجو و مهاجر به سر می برند. بسیاری از آن ها در جستجوی فرصتی برای رسیدن به اروپای شمالی و مرکزی می باشند.
(Hm/pa (dpa

برگرفته از رسانه همکار ما دویچه وله


 

در همین زمینه