آرشیف: برگرفته شده از صفحه تویتر پرفکتور شمال فرانسه
آرشیف: برگرفته شده از صفحه تویتر پرفکتور شمال فرانسه

نزدیک به ١٠٠ مهاجر روز سه شنبه خود را به ساحل مانش نزدیک به شهر کنت رساندند و از سوی نیروی هایی دریایی انگلستان گرفتار شدند. از سوی دیگر نیروهای دریایی فرانسه ١١ مهاجر را در کانال مانش نجات دادند.

نزدیک به ١٠٠ مهاجر روز سه شنبه ٢١ جولای در چندین قایق در کانال انگلیسی مانش از سوی نیروهای دریایی این‌ کشور گرفتار شدند.

این مهاجران در١٥ قایق سوار بودند. در جمع آن‌ها یک زن باردار و دو کودک نوپا نیز حضور داشتند.

نیرو های دریایی انگلیس مهاجران را از آب‌های ساحلی نزدیک به شهر کنت به بندر دوور انتقال دادند.

با وجود خطر راه دریایی در کانال مانش، قایق های مهاجران بنابر آب و هوای مناسب در همان روز به سوی انگلستان حرکت کردند.

به گزارش بی بی سی تعداد مهاجرانی که به انگلستان رسیده‌اند تا کنون امسال به ٢٩٠٠ تن رسیده است.

 از سوی دیگر فرمانده فرانسوی مانش و دریای شمال در بیانیه ای اعلام کرد که آن‌ها دیروز ١١ مهاجر را در کانال مانش نجات داده‌اند.

به گفته این منبع درنخستین عملیات نجات ٧مهاجر را که سوار بر یک قایق بودند در آب‌های مانش در شمال فرانسه نجات دادند. پس از آن به پلیس سرحدی در شهر بولونی سور مر تحویل داده شدند.

 در صبح هنگام همان روز نیروهای دریایی فرانسه ۴ مهاجر را در آب‌های کانال مانش نزدیک به ساحل پا دو کاله نجات دادند. پرفکتور شمال وضعیت صحی این مهاجران را خوب اعلام کرده است. این منبع می‌گوید که پس از عملیات نجان آن‌ها به پلیس سرحدی پا دو کاله تحویل داده شدند.

این درحالی است که پریتی پاتل وزیر خارجه انگلستان، توافق خود را با همتای فرانسوی اش ژرالد درمن به تاریخ ۱۲ جولای امضا کرد تا یک واحد اطلاعاتی ضد قاچاق انسان در کانال مانش را راه‌اندازی کنند. اما پس از آن خانم پاتل فرانسه را متهم كرد كه قایق های مهاجران در کانال مانش را متوقف نمی كند.

برای معلومات بیشتر : بیش از صد ها مهاجر پس از عبور از کانال مانش به انگلستان رسیدند

خانم پاتل افزود که انگلستان در حال تغییر "تغییر اساسی" در نحوه کار با فرانسه است.

مقامات انگلیس در اوایل هفته اعلام کردند که جمعه و شنبه گذشته نزدیک به ۱۹۰ مهاجر را در آب‌های ساحلی این کشور گرفتار کردند. 

در همین زمینه