در روزهای اخیر صدها مهاجر به لامپدوسا رسیده‌اند، ۲۴ جولای ۲۰۲۰. عکس از رویترز
در روزهای اخیر صدها مهاجر به لامپدوسا رسیده‌اند، ۲۴ جولای ۲۰۲۰. عکس از رویترز

نگهبانان ساحلی ایتالیا می‌گویند بیش از ۸۰ مهاجر را از آب‌های لیبیا نجات داده‌اند. این مهاجران که موتور کشتی‌ حامل آنان از کار افتاده بود در انتظار کمک به سر می‌بردند اما به گفته نگهبانان ساحلی ایتالیا لیبیا، کشورهای مسئول در منطقه، به درخواست کمک به این مهاجران پاسخ مثبت ندادند.

 ۸۴ مهاجر سوار بر یک کشتی لاستیکی که موتور آن از کار افتاده بود، بعد از ظهر سه شنبه ۲۸ جولای توسط نگهبانان ساحلی ایتالیا از آب‌های لیبیا نجات داده شدند

نگهبانان ساحلی ایتالیا با انتشار خبرنامه‌ای گفته‌اند که مقام‌های لیبیا که مسئولیت آب‌های این منطقه را به عهده دارند «به دلیل عدم دسترسی به تجهیزات لازم، عملیات نجات این مهاجران را به عهده نگرفتند.»

بر بنیاد خبرنامه، نگهبانان ساحلی از مقام‌های مالتا، در همسایگی منطقه جستجو و نجات لیبیا، کمک درخواست کردند و همزمان با مسئولان جبل الطارق که یک کشتی حامل پرچم آن در منطقه حضور داشت و مقام‌های فرانسوی به دلیل وجود تاسیسات نفتی شرکت توتال در منطقه، تماس گرفتند.

به گفته مقام‌های ایتالیایی، پاسخ منفی فرانسه و سکوت مالتا و جبل الطارق باعث شد ایتالیا یک کشتی را برای نجات مهاجران اعزام کند و و حال این کشتی به سوی لامپدوسا در حرکت است.

در روزهای اخیر صدها مهاجر دیگر به لامپدوسا رسیده‌اند و مقام‌ها می‌گویند که مرکز پذیرایی از مهاجران این جزیره ظرفیت پذیرفتن مهاجران جدید را ندارد.

در همین زمینه:  موج جدیدی از مهاجران هفته گذشته وارد لامپدوسا شد

 

در همین زمینه