اخراج مهاجران رد شده از آلمان به افغانستان
اخراج مهاجران رد شده از آلمان به افغانستان

سازمان کلیسایی حامی پناهجویان "ماتئو" از نخست وزیر ایالت بایرن آلمان خواسته تا با اخراج پناهجویان به افغانستان مخالفت کند. این سازمان گفته پناهجویان نباید به کشورهای به شدت آلوده به ویروس کرونا اخراج شوند.

اشتفان ریچل، رئیس انجمن حامی پناهجویان "ماتئو"، خطاب به ماركوس زودر نخست وزیر بایرن گفت: «شما برای سیاست هایتان در قبال جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، اعتبار زیادی به دست آوردید.»

او در نامه ای که روز شنبه (اول آگست ۲۰۲۰) عنوانی زودر به نشر رسانده نوشته است: »مناسب نیست که پروازهای گرانقیمت، غیرانسانی و غیر ضروری در جریان پاندمی کرونا که همه جهان از آن متاثر است، صورت بگیرند.»

او همچنین نوشته است که اخراج پناهجویان به کشورهای که پاندمی کرونا به شدت آنها را آسیب رسانده، باعث فشار مضاعف می گردد. وی از افغانستان، ایران، پاکستان و یا هم ایتالیا نام برده است.

طبق اطلاعات سازمان بایرنی ماتئو، به روز سه شنبه آینده (۴ آگست ۲۰۲۰) یک پرواز به منظور انتقال پناهجویان رد شده ایران به کشورشان برنامه ریزی شده است.

ایران در کنار افغانستان از جمله کشورهایی است که از شیوع ویروس کرونا شدیداً متاثر شده است. ریچل می گوید که ترس این می رود که اخراج افراد خوب ادغام شده از ایالت بایرن به ایران، باعث گردد که این پناهجویان در معرض تهدید جدی در ایران قرار گیرند و زندگی شان با خطر روبرو گردد.

او در ادامه نوشته است که رهبری ایران مخالفان سیاسی اش، مسیحیان، "کافران" و همجنسگرایان را مورد پیگرد قرار می دهد و زنان به شدت در برابر تبعیض قرار دارند.

بعد از چین ایران بیشترین تعداد اعدام ها را در سراسر جهان دارد. ریچل می گوید که شمار زیادی از افراد در حال حاضر در زندان ها به سر می برند و مورد شکنجه قرار می گیرند.

دویچه وله دری

 

در همین زمینه