یک کشتی نگهبانان ساحلی  انگلستان در سواحل کنت. عکس از پیکچر الیانس
یک کشتی نگهبانان ساحلی انگلستان در سواحل کنت. عکس از پیکچر الیانس

وزارت داخله انگلستان می‌گوید که روز سه شنبه ۴ اگست ۱۲۰ مهاجر در چندین کشتی از طریق کانال مانش خود را به منطقه دوور رسانده‌اند. انگلستان روز شنبه گذشته از فرانسه درخواست کرد اقدامات علیه حرکت کشتی‌های کوچک مهاجران به مقصد انگلستان را تشدید کند.

به گزارش بی بی سی، روز سه شنبه وزارت داخله بریتانیا اعلام کرد که نگهبانان ساحلی بریتانیا هشت کشتی حامل ۱۲۰ مهاجر را در ساعات مختلف نیمه شب و بامداد روز سه شنبه دستگیر کرده‌اند. این مهاجران بعد از دستگیری به بندر کنت در دوور انتقال داده شدند.

روزنامه دیلی میل از قول وزارت داخله بریتانیا نوشته است که از آغاز سال ۲۰۲۰ دستکم ۳۵۱۰ مهاجر توانسته‌اند با کشتی‌های کوچک از کانال مانش عبور کنند و خود را به انگلستان برسانند. این در حالیست که در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۸۵۰ مهاجر به انگلستان رسیده بودند. 

  روز شنبه هفته گذشته کریس فیلیپ، وزیر امور مهاجرت بریتانیا رقم مهاجرانی را که از فرانسه راه کانال مانش را در پیش می‌گیرند «غیرقابل قبول» خواند. او گفت در حالیکه «ورود مهاجران به کاله به قصد عبور از کانال مانش ادامه دارد... مقام‌های فرانسوی باید اقدامات شدیدتری علیه مهاجران اعمال کنند و کشتی‌های دستگیر شده را مستقیما به فرانسه برگردانند.»

در همین زمینه:  کانال مانش: انگستان بار دیگر خواستار اقدامات فرانسه علیه مهاجران شد

خبرگزاری فرانسه می‌گوید که نگهبانان ساحلی فرانسه از آغاز سال ۲۰۲۰ دستکم ۶۸۲ مهاجر را در کانال مانش دستگیر کرده و مانع رفتن آن‌ها به انگلستان شده‌اند.

به گفته نگهبانان ساحلی فرانسه روز سه شنبه ۳۸ مهاجر را در جریان چندین عملیات نجات از آب‌های سواحل این کشور نجات دادند. این مهاجران سپس به پولیس مرزی فرانسه تحویل داده شدند.

 

در همین زمینه