اردوگاه ویال در یونان. عکس از مهاجرنیوز
اردوگاه ویال در یونان. عکس از مهاجرنیوز

یونان از اولین مورد ویروس کرونا در اردوگاه پناهجویان در یکی از جزایراش خبر داده است. در ۲۴ ساعت گذشته یونان بیشترین موارد ویروس کرونا را از آغاز این بحران ثبت کرده است.

وزارت مهاجرت یونان روز پنجشنبه گفت، یک مرد ۳۵ ساله از یمن شامگاه چهارشنبه در اردوگاه "ویال" در جزیره خیوس آزمایش شده و  آزمایش اش مثبت بوده است. در حال حاضر این مرد در یک شفاخانه در همین جزیره تحت قرنطین قرار دارد. قرار است ۳۰ پناهجوی دیگر که با این مرد در تماس بودند، مورد آزمایش قرار گیرند.

بیش از ۳۸۰۰ پناهجو در اردوگاه "ویال" در جزیره خیوس زندگی می کنند، بیش از سه برابر ظرفیت معمول آن. در یونان تا حال در اردوگاه های پناهجویان خارج از جزایر، در شهر ها، چندین مورد ویروس کرونا ثبت شده است.

 روز چهارشنبه، یونان از ۲۴۲ مورد جدید در سراسر کشور در ۲۴ ساعت گذشته گزارش داد که بیشترین میزان مبتلایان از زمان آغاز بحران است. مقامات یونان دلیل این افزایش را عدم رعایت فاصله اجتماعی در بارها و رستورانت ها عنوان کرده است.

حکومت یونان هفته روان میلادی برای رستورانت ها و بارها در برخی از مناطق مهم گردشگری مقررات جدیدی را وضع کرده است. رستورانت ها و بار ها در این مناطق تا اطلاع بعدی اجازه ندارند، شبانه فعالیت داشته باشند.

 

در همین زمینه