اتحادیه اروپا و مساله مهاجرت
اتحادیه اروپا و مساله مهاجرت

شمار پناهجویان در اتحادیه اروپا در ماه جون امسال با ۳۱ هزار و ۵۰۰ مورد به شدت افزایش داشته است. این آمار روز پنجشنبه از سوی آژانس پناهندگی اتحادیه اروپا "Easo" در پایتخت مالتا منتشر شده است.

قبلا مجله خبری آلمانی "اشپیگل" در مورد این ارقام جدید گزارش داده بود. براساس گزارش این مجله، در ماه جون ۲۸ هزار و ۳۹ در خواست پناهندگی در ۲۷ کشور اتحادیه اروپا و همچنین ناروی و سویس ثبت شده است. این رقم در مقایسه با ماه می سه برابر افرایش را نشان می دهد. در جمع این درخواستی ها همچنین درخواستی های تکراری نیز شامل اند.

 در زمانی که شیوع ویروس کرونا به اوج اش رسیده بود و به این دلیل ممنوعیت سفر وضع گردیده بود، میزان مهاجرت ها به شدت کاهش یافته بود. این آژانس توضیح داده است که در ماه مارچ، رقم درخواستی های پناهندگی قابل مقایسه با ماه جون بوده است.

 مجله "اشپیگل" همچنین در گزارش اش آورده است که کمیساریای عالی پناهجویان از ارقام مشابه سخن گفته است. براساس گزارش کمیساریای عالی پناهجویان سازمان ملل در ماه جولای امسال ۱۰ هزار و ۵۱۷ مهاجر از طریق مسیرهای مدیترانه به اروپا آمده اند و در ماه جون ۹ هزار و ۵۳۴ از طریق جنوب شرقی اروپا آمده اند. آژانس حفاظت از مرزهای اتحادیه اروپا "فرونتکس" در ماه جولای ۸ هزار و ۶۵۰ عبور غیرقانونی از مرز های اروپا را ثبت کرد که این رقم حدود یک سوم بیشتر از ماه جون است.

 براساس آمار آژانس پناهندگی اتحادیه اروپا "Easo" از آغاز امسال تاکنون ۲۱۲ هزار و ۱۰۰ درخواست پناهندگی در کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین ناروی و سویس ثبت شده است که ۳۷ درصد کمتر از مدت زمان مشابه سال گذشته عنوان شده است.

 

در همین زمینه