نمای شهر آتن، Photo: Amanullah Jawad
نمای شهر آتن، Photo: Amanullah Jawad

مقام های یونانی اعلام کردند که برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، اعمال محدودیت های موقت را روی دست می‌گیرند. در اردوگاه پناهجویان، پوشیدن ماسک اجباری می‌باشد.

وزارت محافظت از شهروندان یونان گفت که اقدامات تازه را برای جلوگیری از شیوع کووید ۱۹ در بخش های آسیب پذیر این کشور عملی می‌کنند. بر بنیاد تصمیم اخیر حکومت یونان، بیشتر از پنجاه نفر اجازه ندارد که در اجتماعات اشتراک کنند. افزون بر این، رستورانت ها و کلوب های شبانه در شهر آتن و بخش های دیگر از این کشور در نیمه شب باید مسدود باشند.

این وزارت اعلام کرد که محدودیت های اخیر تا ۲۴ ماه اگست امسال ادامه میابد و در محلاتی که آمار مبتلایان به ویروس کرونا افزایش یافته است، این اقدام عملی خواهد شد.

کیریاکوس میتسوتاکیس، نخست وزیر یونان پیش از این گفته بود که جوانان از گزند این ویروس در امان نیستند و باید ماسک بپوشند. به گفته او، این قشر جامعه می‌تواند که اعضای خانواده های شان را متاثر کنند.

معلومات اخیر نشان می‌دهد که شیوع ویروس کرونا در میان افرادی که سن پایین تر دارند نیز در حال گسترش بوده است. میتسوتاکیس گفت، کسانی که پس از ایام رخصتی به شهرهای بزرگ بر می‌گردند، باید ماسک بپوشند.

نیکوس هاردالیاس، معین وزارت محافظت از شهروندان یونان گفت: «هیچ تدابیر نمی‌تواند که جاگزین مسئولیت شخصی شود به ویژه اینکه جوانان از والدین، پدرکلان و مادرکلان شان محافظت کنند.»

 یونان اعلام کرد که تنها در روز پنجشنبه گذشته، ۲۶۲ مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به ثبت رسید. این رقم از زمان آغاز همه گیری ویروس کرونا، در بالاترین سطح قرار گرفته است. یک روز پیش از آن، ۲۰۴ مورد مصاب به کووید ۱۹ گزارش شده بود.

آمار کلی بیماران به ویروس کرونا در یونان، از اخیر ماه فبروری تا حال به بیش از ۶۳۰۰ نفر می‌رسد. تا حال بیشتر از ۲۱۰ تن در نتیجه ویروس کرونا در یونان قربانی شده اند.

وزارت محافظت از شهروندان یونان تاکید کرد که این محدودیت افزون بر شهر آتن، در جزایر پیروس، سانتورنی، کوس، انتپاروس، رودس، زاکینتوس نیز عملی خواهد شد.

کسانی که از کشورهای سویدن، بلجیم، اسپانیا، هالند و جمهوری چک وارد یونان می‌شوند باید مدرکی مبنی بر منفی بودن نتایج آزمایش ویروس کرونا را با خود داشته باشند.

با این همه، پوشیدن ماسک در اردوگاه های پناهجویان و پایگاه های نظامی نیز اجباری شده است.


 

در همین زمینه