عکس از آرشیف/ یک گروه از مهاجران با مدارک جعلی در یونان بازداشت شد
عکس از آرشیف/ یک گروه از مهاجران با مدارک جعلی در یونان بازداشت شد

پولیس یونان از بازداشت ۶۰ مهاجر در منطقه کرت این کشور خبر داد. این افراد در تلاش بودند که وارد آلمان، اتریش و شماری از کشورهای دیگر اروپایی شوند.

از دهم تا شانزدهم ماه اگست امسال،  چند گروه از مهاجران و پناهجویانی که مدارک جعلی با خود داشتند، در منطقه کِرِت در یونان به دست پولیس افتادند. این افراد شامل ۴۴ مرد و ۱۶ زن می‌شوند که می‌خواستند از میدان هوایی هراکلیون به برخی از کشورهای اروپایی از جمله آلمان و اتریش بروند. فرستنده رادیویی عامه در جزیره کِرِت به قول پولیس، این موضوع را روز دوشنبه به نشر رساند.

از حلقات نزدیک به پولیس یونان گفته است که یک مدرک سفر جعلی تا سه هزار یورو خرید و فروش می‌شود. قاچاقبران انسان از این مجرا درآمد خوبی دارند. در فصل گردشگری و رخصتی های تابستانی، تقریباً همه روزه مهاجران با مدارک جعلی در میدان های هوایی یونان گرفتار می‌شوند. از سفر آنان اندکی پیش از پرواز جلوگیری می‌شود.

مرتبط: دو کارگاه تولید اسناد جعلی در فرانسه کشف شد

در سال جاری، به دلیل همه گیری ویروس کرونا شمار افرادی که برای سپری نمودن تعطیلات تابستانی به کشورهای دیگر می‌روند، کاهش چشمگیر داشته است. اما با آنهم، پناهجویان و مهاجران تلاش می‌کنند که خود را در میان آنان جا بزنند و با استفاده از مدارک جعلی به کشورهای غرب اروپا برسند.


 

در همین زمینه

Webpack App