اردوگاه ویال در جزیره خیوس یونان: عکس از انفومایگرانتس
اردوگاه ویال در جزیره خیوس یونان: عکس از انفومایگرانتس

نتایج آزمایش پنج نفر در یک اردوگاه پناهجویان در جزیره خیوس یونان به ویروس کرونا مثبت ارزیابی شدند. در این اردوگاه حدود ۳۰۰۰ پناهجو زندگی می‌کنند.

دفتر حمایت از پناهندگی در اروپا (EASO) روز سه شنبه گذشته اعلام کرد که موارد تازه ابتلا به ویروس کرونا، در اردوگاه ویال به ثبت رسیده است. این کمپ مهاجران در جزیره خیوس، در یونان موقعیت دارد. چهار تن از مصاب شدگان به ویروس کرونا، از میان پناهجویان اند و یک تن دیگرشان را یکی از کارمندان این کمپ تشکیل می‌دهد.

نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا، در ۱۴ ماه اگست امسال در این کمپ به ثبت رسید که نتیجه آزمایش یک مهاجر یمنی مثبت اعلام شده بود. حالا سه نفر دیگر که با این مهاجر یکجا زندگی می‌کردند نیز به کووید ۱۹ مبتلا شده اند.

در اردوگاه ویال، حدود ۳۰۰۰ نفر زندگی می‌کنند. پس از وقایع مثبت ویروس کرونا، این کمپ در حالت قرنطین قرار گرفت. هیچ شخص اجازه ندارد که از این اردوگاه بیرون شود و کارمندان انگشت شمار می‌توانند وارد این کمپ شوند. ارزیابی های صحی گسترده در این اردوگاه عملی می‌شوند.

اعمال محدودیت های بیشتر در یونان برای مبارزه با ویروس کرونا

وزارت محافظت از شهروندان یونان به تازگی اعلام کرد که اقدامات تازه را برای جلوگیری از شیوع کووید ۱۹ در بخش های آسیب پذیر این کشور عملی می‌کنند. بر بنیاد تصمیم اخیر حکومت یونان، بیشتر از پنجاه نفر اجازه ندارد که در اجتماعات اشتراک کنند. افزون بر این، رستورانت ها و کلوب های شبانه در شهر آتن و بخش های دیگر از این کشور در نیمه شب باید مسدود باشند.

این وزارت اعلام کرد که محدودیت های اخیر تا ۲۴ ماه اگست امسال ادامه میابد و در محلاتی که آمار مبتلایان به ویروس کرونا افزایش یافته است، این اقدام عملی خواهد شد.

کیریاکوس میتسوتاکیس، نخست وزیر یونان پیش از این گفته بود که جوانان از گزند این ویروس در امان نیستند و باید ماسک بپوشند. به گفته او، این قشر جامعه می‌تواند که اعضای خانواده های شان را متاثر کنند.

معلومات اخیر نشان می‌دهد که شیوع ویروس کرونا در میان افرادی که سن پایین تر دارند نیز در حال گسترش بوده است. میتسوتاکیس گفت، کسانی که پس از ایام رخصتی به شهرهای بزرگ بر می‌گردند، باید ماسک بپوشند.


 

در همین زمینه