کشتی مایرسک اتین. عکس: کای فون کوتز، سي واچ، رویترز
کشتی مایرسک اتین. عکس: کای فون کوتز، سي واچ، رویترز

دو هفته پس از نجات ۲۷ مهاجر در آب‌های مدیترانه ،کشتی مایرسک اتین اکنون در سواحل مالتا در انتظار بندر امن است. کپیتان این کشتی از مسئولان خواست تا راه حلی برای این مشکل پیدا کنند.

کشتی نجات شرکت دانمارکی مایرسک تانکرس بنام مایرسک اتین از دو هفته به اینسو در سواحل مالتا به سر می برد. این کشتی۲۷ مهاجر از جمله یک زن باردار و یک کودک را حمل می کند.

بر اساس گزارش در صفحه تویتر الارم فون ۲۷ تن از ۱۲ روز به اینسو در عرصه کشتی در آب‌های مالتا به سر می برند. اما مقامات مالتا تا هنوز در مورد اظهار نظر نکرده اند.

مایرسک اتین به تاریخ چهار اگست از مقامات مالتا خواست تا این مهاجران را که در آب‌های مدیترانه سر گردان هستند نجات دهد. قایق آن‌ها پس از نجات در آب غرق شده است و آن‌ها اکنون در انتظار باز شدن یک بندر امن هستند.

در همین حال مسولان مایرسک اتین می گویند که وضعیت در حال حاضر خوب نیست زیرا کشتی آنها ظرفیت اسکان بیشتر افراد را ندارد. کپیتان این کشتی به رسانه رویترز گفت که مهاجران روی پتوها خوابیده‌اند و جای کافی برای آن‌ها نیست.

«مواد خوراکه رو به تمام شدن است»

تامی توماسن مدیر فنی مایرسک اتین، به رویترز گفت، «کشتی ما امکانات برای افراد بیشتر را ندارد و مواد خوراکه رو به تمام شدن است.»

وی افزود، «ما از مقامات و مسولان می خواهیم كه كمك های بشردوستانه با ما کنند و یك راه حل فوری برای سرنشینان کشتی پیدا كنند.»

مهاجران از وضعیت پر خطر خود در سه اگوست به آلارم فون ها خبر دادند و از آنها درخواست کمک کردند. آنها یک شب پیش از لیبیا راهی آب‌های مدیترانه شدند.

شرکت مایرسک تانکرس گفت که مقامات مالتا و تونس اجازه ورود کشتی را به بنادر این دو کشور نداده اند. از سوی دیگر مقامات دانمارکی اکنون برای حل این مشکل با مالتا و تونس در تماس هستند. 

در همین زمینه