شب دوشنبه بر سه شنبه ۱ سپتمبر، ۲۱۸ مهاجر شامل دهها خانواده و زنان تنها با کمک سازمان خیریه یوتوپیا ۵۶ در میدان مقابل شهرداری پاریس خیمه زدند. عکس از یوتوپیا ۵۶
شب دوشنبه بر سه شنبه ۱ سپتمبر، ۲۱۸ مهاجر شامل دهها خانواده و زنان تنها با کمک سازمان خیریه یوتوپیا ۵۶ در میدان مقابل شهرداری پاریس خیمه زدند. عکس از یوتوپیا ۵۶

صدها مهاجر از جمله خانواده‌ها و زنان تنها، در اعتراض به نداشتن محل اقامت، یک کمپ متشکل از خیمه‌ها را در برابر شهرداری پاریس ایجاد کردند. بعد از تلاش پولیس برای برچدین این کمپ، مسئولان شهرداری مهاجران را در ساختمان شهرداری جابجا و تعهد کردند که مشکل سرپناه آن‌ها را به زودی حل خواهند کرد.

حوالی نیمه شب دوشنبه بر سه شنبه ۱ سپتامبر، ۲۱۸ مهاجر شامل دهها خانواده و زنان تنها، با کمک سازمان خیریه یوتوپیا ۵۶ در میدان مقابل شهرداری پاریس خیمه زدند.بخش عمده این مهاجران اتباع افغانستان، سومالیا، و ساحل عاج هستند.

مئل دو مارسلوس، هماهنگ کننده بخش پاریس سازمان یوتوپیا ۵۶ گفت که ایجاد این کمپ یک اقدام سمبولیک است و « شهرداری نمی‌تواند آن را نادیده بگیرد.» او در ادامه گفت:« این غیرعادی است که مهاجران تازه وارد، هنگام رسیدن به فرانسه مجبور باشند در سرک‌ها زندگی کنند.»

سازمان یوتوپیا ۵۶ می‌گوید که از حدود یک ماه پیش، شهرداری پاریس را از وضعیت ۱۰۷ خانواده و زنان بی سرپناه که در خیمه‌های اطراف پاریس و شهر سن دنی زندگی می‌کنند، آگاه ساخته اما پاسخی دریافت نکرده است. مئل دو مارسلوس تاکید کرد که باید به این مهاجران سرپناه شایسته و بدون قید و شرط پیشنهاد شود.

به گفته یوتوپیا ۵۶، پنجاه درصد افراد یاد شده، مهاجران تازه وارد هستند اما بخش دیگر آن‌ها را پناهجویان و پناهندگان قبول شده و بی سرپناه تشکیل می‌دهد.

 تعدادی از این مهاجران از سه ماه به این سو در فرانسه هستند. رولاند، یک زن مهاجر ساحل عاجی، که ۳۶ ساله است، به خبرگزاری فرانسه گفت:« ما می‌خواهیم تقاضای کمک کنیم. من از زندگی در سرک‌ها خسته شده‌ام. می‌دانید که برای یک زن تنها، آسان نیست و به راحتی می‌تواند هدف حمله قرار بگیرد.»

حوالی ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه پولیس تلاش کرد خیمه‌های مهاجران را تخلیه کند اما شهرداری پاریس اعلام کرد که  به گونه موقت مهاجران را در سالون شهرداری جا بجا می‌کند.

یان بروسا، مسئول مسکن در شهرداری پاریس گفت که  شهرداری برای حل مشکل این مهاجران دولت را خطاب قرار داده است. او گفت:« بیشتر این مهاجران پناهجویان هستند و باید حقوق شان رعایت گردد.»

او بعد از ظهر روز سه شنبه در تویتر خود نوشت که  تعدادی از مهاجران به سرپناه‌هایی مانند هوتل‌ها و مراکز پذیرایی انتقال یافته‌اند اما تعدادی هنوز هم در انتظار راه حل،در  سالون شهرداری باقی مانده‌اند.

 

در همین زمینه