عکس از آرشیف/ نخستین گروه از کودکان بدون همراه در اواسط ماه اپریل از اتن به لوگزامبورگ و آلمان انتقال یافتند./عکس: Reuters
عکس از آرشیف/ نخستین گروه از کودکان بدون همراه در اواسط ماه اپریل از اتن به لوگزامبورگ و آلمان انتقال یافتند./عکس: Reuters

ده ها کودک بیمار و خانواده های شان از اردوگاه های جزایر یونان به آلمان رسیدند. آلمان قصد دارد که در کل، ۲۴۳ کودک بیمار را همراه با خانواده های شان از یونان قبول کند.

وزارت داخله ایالت نیدرزاکسن روز پنجشنبه اعلام کرد که یک هواپیمای حامل ده ها مهاجر از یونان پرواز کرد و در آلمان نشست نمود. در این پرواز، ۱۱۸ کودک بیمار و اعضای خانواده های شان به آلمان انتقال یافتند.

بوریس پیستوریوس، وزیر داخله ایالت نیدرزاکسن از پذیرش مهاجران استقبال کرد و خواهان این شد که کشورهای دیگر اتحادیه اروپا نیز بیشتر در این زمینه سهم بگیرند. او گفت: «وضعیت در جزایر یونان که بخشی از اتحادیه اروپا است، کماکان غیرقابل تحمل است به خصوص برای کودکان که آسیب پذیرترین گروه در میان مهاجران هستند.»
این چهارمین بار است که گروهی از کودکان مهاجر به آلمان انتقال داده می‌شوند.

به گزارش وزارت داخله آلمان فدرال، در سال روان مجموعا ۴۶۵ تن از کمپ های یونان به آلمان انتقال یافتند.

هورست زیهوفر، وزیر داخله آلمان فدرال پس از توافق اعضای حکومت ائتلافی آلمان اعلام کرد که ۲۴۳ کودک بیمار و خانواده های شان را از یونان قبول می‌کند. 
در این میان ۱۱ کشور عضو اتحادیه اروپا به شمول بلجیم، بلغاریا، فرانسه و پرتگال آمادگی شان را برای پذیرش مهاجران خوردسال از یونان اعلام کرده و برخی از آن ها این وعده شان را عملی کرده اند.

 

در همین زمینه