بیش از۸۰ مهاجر توسط اوپن ارمز در آب‌های مدیترانه نجات یافتند. عکس: تویتر اوپن ارمز
بیش از۸۰ مهاجر توسط اوپن ارمز در آب‌های مدیترانه نجات یافتند. عکس: تویتر اوپن ارمز

ماموران کشتی اوپن آرمز ۸۳ مهاجر را در آب‌های بین المللی هم مرز با لیبیا نجات دادند. این نخستین ماموریت کشتی سازمان غیر دولتی اسپانیایی پس از شش ماه است.

«آن‌ها زنده هستند!» امداد گران این کشتی سازمان اسپانیایی در صفحه تویتر نوشتند: اوپن ارمز۸۳ مهاجر را شامگاه سه شنبه ۸ سپتمبر در آب‌های بین‌المللی هم مرز با لیبیا نجات داد.

این گروه مهاجران در یک کشتی کوچک سوار بودند. در میان آن‌ها پنج زن و سه کودک نیز شامل هستند.

هشدار ها برای نجات مهاجران چند ساعت پیش توسط شبکه آلارم فون گزارش داده شده بود. یکی از مهاجران آز آب گرفتن کشتی به الارم فون خبر داده بود.

این نخستین ماموریت کشتی اوپن ارمز پس از شش ماه است. مسئولان سازمان اوپن ارمز گفته‌اند که در این مدت مصروف بازسازی کشتی و ایجاد تیم کارکنان صحی مجهز بوده‌اند تا بتوانند از مهاجران نجات یافته در دریا بهتر پذیرایی کنند.

این کشتی همچنان از فناوری جدید برای تشخیص بیماری‌های عفونتی مانند توبرکلوز و ویروس ایدس خبر داد. اوپن ارمز نخستین کشتی نجات برای مهاجران است که با تجهیزات  بیمارستانی، آماده ماموریت در دریا می باشد.

در همین مورد: اوپن ارمز یک صد مهاجر دیگر را در مدیترانه نجات داد

از ۹ سپتمبر به اینسو اوپن ارمز یگانه کشتی نجات است که در آب‌های مدیترانه هم مرز با لیبیا فعالیت دارد. کشتی دیگر این سازمان اسپانیایی بنام آسترل نیز در آب‌های مرکزی مدیترانه مصروف مشاهده و نظارت است.

در حال حاضر کشتی‌های نجات دیگر در ایتالیا برای انجام امور اداری و مسائل تخنیکی در بنادر این کشور توقف کرده اند.


.


. 

در همین زمینه