مهاجران اغلب در لاری های باربری پنهان می شوند، به امید این که هنگام عبور از مرزها پولیس متوجه آن ها نشود./عکس: Reuters
مهاجران اغلب در لاری های باربری پنهان می شوند، به امید این که هنگام عبور از مرزها پولیس متوجه آن ها نشود./عکس: Reuters

راننده یک لاری یخچالی که حامل ۴۰ مهاجر بود، در اتریش بازداشت شد. مهاجران پس از نجات از تنگی نفس و کمبود اکسیژن شکایت کرده اند.

پولیس اتریش روز چهارشنبه اعلام کرد که آنان یک لاری یخچالی را که حدود ۴۰ مهاجر را حمل می‌کرد، توقف داده اند. این واقعه یک هفته پیش در حاشیه یکی از شاهراه های ایالت نیدراوسترایش (اتریش سفلی) رخ داده است. 
این مهاجران، شهروندان کشورهای سوریه، عراق و ترکیه اند. آنان پس از نجات شان از تنگی نفس و کمبود اکسیژن شکایت کردند. چند تن از آن ها به شفاخانه انتقال داده شده و آن جا تحت معالجه قرار گرفته اند.  

شماری از این مهاجران توانسته اند که پیش از آمدن پولیس فرار کنند. از نظر ماموران تحقیق، این راننده ۵۱ ساله که شهروند ترکیه است و در رومانیا زندگی می‌کند، برای یک شبکه بزرگتر قاچاقبران کار می‌کند. 
بر بنیاد اطلاعات به دست آمده، این مهاجران در رومانیا سوار این  لاری شده، تا سفر غیرقانونی شان را به اروپای غربی ادامه دهند. بر این اساس، هرکدام از آن ها ۶ تا ۸ هزار یورو به قاچاقبران پرداخته اند. 

در ماه اگست سال ۲۰۱۵، ۷۱ مهاجر در یک لاری جان های شان را بر اثر خفگی از دست دادند. این واقعه که در اتریش رخ داد، خشم و ناراحتی در سطح بین المللی را به دنبال داشت.  
در سال گذشته، محکمه ها در هنگری، چهار قاچاقبر را که مهاجران را به این جا انتقال داده بودند به حبس ابد محکوم کردند.

 

در همین زمینه

Webpack App