مرز یونان و مقدونیه شمالی. عکس از ایماگو/زماپرس
مرز یونان و مقدونیه شمالی. عکس از ایماگو/زماپرس

پولیس مقدونیه شمالی اعلام کرد که بیش از ۶۰ مهاجر از جمله افغان‌ها را در در دو عملیات جداگانه در مرکز و شمال این کشور دستگیر کرده است. در این عملیات ۵ تن به اتهام قاچاق مهاجران توسط پولیس بازداشت شدند.

به گفته پولیس ۳۰ مهاجر افغان، سوری و سومالیایی که در یک لاری پنهان شده بودند در نزدیکی شهر ولس در مرکز مقدونیه شمالی دستگیر شدند. پولیس راننده لاری را که فرار کرده بود بعدتر دستگیر کرد.

در یک مورد دیگر ۲۸ مهاجر از جمله چهار کودک بنگلادشی، پاکستانی و افغان در دو منزل که در یک منطقه شمال مقدونیه توسط پولیس تحت کنترول قرار گرفت، پیدا شدند. در جریان این کنترول که در نزدیکی مرز با صربستان انجام شد سه مرد دستگیر شدند.

منابع پولیس گفتند که سه مهاجر دیگر که ملیت آن‌ها روشن نشده نیز در یک موتر در نزدیکی مرز دستگیر شدند و راننده نیز بازداشت شد. پنج فرد دستگیر شده به اتهام قاچاق مهاجران، اتباع مقدونیه شمالی هستند.

مقامهای مقدونیه تصور می‌کنند که این مهاجران به صورت غیرقانونی از یونان وارد این کشور شده‌اند و به همین دلیل به یونان بازگردانده خواهند شد.

مرز مشترک مقدونیه شمالی و یونان امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا مسدود بود اما دستگیری‌ها نشان می‌دهند که شبکه قاچاق مهاجران در منطقه همچنان به فعالیت خود ادامه داده است.  

 

در همین زمینه