عکس آرشیف از صفحه تویتر کانال مانش و دریای شمال.
عکس آرشیف از صفحه تویتر کانال مانش و دریای شمال.

نگهبانان ساحلی فرانسه طی هفت عملیات نجات جداگانه حدود ۹۰ مهاجر را از کانال مانش نجات دادند. این مهاجران تلاش داشتند با کشتی‌های کوچک خود را به انگلستان برسانند.

تلاش‌های مهاجران برای رفتن به انگلستان از طریق کانال مانش حال به یک امر روزانه تبدیل شده است.

به گفته فرمانداری پولیس دریایی مانش و دریای شمال فرانسه، روز سه شنبه ۲۲ سپتمبر ۸۸ مهاجر در جریان پنج عملیات نجات جداگانه از آب‌های مناطق دنکرک و بولوین-سور-مر نجات داده شدند.

بر اساس خبرنامه فرماندهی پولیس، اولین عملیات نجات مهاجران حوالی ساعت ۲ و ۳۰ بامداد انجام شد و طی آن گزمه‌ دریایی یک قایق حامل ۳ مهاجر را از غرق شدن نجات داد. این مهاجران سپس در کاله به پولیس مرزی تحویل داده شدند.

حوالی ساعت ۸ صبح و یک ساعت بعدتر از آن دو عملیات نجات دیگر از سوی نگهبانان ساحلی انجام شد. در عملیات اول ۸ مهاجر از دریا به ساحل بولوین-سور-مر انتقال داده شدند. در جریان عملیات بعدی ۲۴ مهاجر که در ۱۵ کیلومتری شمال دنکرک حال غرق شدن بودند توسط یک هلیکوپتر به ساحل انتقال داده شدند.

حوالی ظهر روز سه شنبه نیز نگهبانان ساحلی ۹ مهاجر را از شمال منطقه گراولین نجات دادند و کمی بعدتر به کمک ۱۸ مهاجر دیگر در آب‌های کاله شتافتند. تمامی این مهاجران در بولوین-سور-مر به پولیس مرزی تحویل داده شدند.

دو عملیات نجات دیگر هم حوالی ساعات ۱۵ و۳۰ و ۵ بعد از ظهر انجام شد و در جریان آن به ترتیب ۹ و ۱۷ مهاجر نجات داده شدند.

مقام‌های فرانسوی همواره به مهاجران گوشزد می‌کنند که کانال مانش یکی از مزدحم‌ترین راههای دریایی جهان است که موج‌های بلند و وضعیت آب وهوا در آن برای کشتی‌های کوچک فوق‌العاده خطرناک به شمار می‌رود.

اما علیرغم این هشدارها، در ماه‌های اخیر تلاش‌های مهاجران برای رفتن به انگلستان از طریق کانال مانش افزایش یافته است.

در همین زمینه: ۱۶۸ مهاجر از طریق کانال مانش به انگلستان رفتند

 

در همین زمینه