دیوار مرزی میان کرواسیا و سلوانیا  Crédit : Dana Alboz / InfoMigrants
دیوار مرزی میان کرواسیا و سلوانیا Crédit : Dana Alboz / InfoMigrants

پولیس سلوانیا ۱۱۳ مهاجر غیرقانونی را که از کرواسیا وارد این کشور شده بودند دستگیر کرد. مقام‌های سلوانیایی می‌گویند در هفته‌های اخیرشنار بیشتری از مهاجران از مرزهای این کشور عبور می‌کنند.

یک سخنگوی پولیس سلوانیا به خبرگزاری فرانسه گفت که شب یکشنبه ۲۷ سپتمبر ۱۱۳ مهاجر غیرقانونی در نقاط مختلف در نزدیکی شهر الیرسکا بیستریسا در مرز با کرواسیا دستگیر شدند.

به گفته پولیس به ندرت تا کنون چنین رقم بزرگی از مهاجران در سلوانیا دستگیر شده‌اند. بیشتر این مهاجران که پاکستانی و بنگله دیشی هستند احتمالاً به کرواسیا اخراج خواهند شد.

سلوانیا و کرواسیا هردو عضو اتحادیه اروپا هستند اما سلوانیا، عضو کشورهای قلمرو شنگن نیز است. به این ترتیب هیچگونه کنترولی در رفت و و آمد میان سلوانیا و سایر کشورهای عضو شنگن وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: جاده بالکان: سلوانیا حضور نیروهای امنیتی را در مرزهایش با کرواسیا تقویت کرد

امیل روجیک، شهردار الیرسکا بیستریسا به رادیوی دولتی گفت که در هفته‌های اخیر تعداد بیشتری از مهاجران از مرزهای این کشور عبور می‌کنند.

خبرگزاری STA سلوانیا گزارش داده است که روز شنبه حدود ۳۰ مهاجر در نزدیکی شهر الیرسکا بیستریسا و ۳۴ مهاجر دیگر نیز در یک لاری در شمال لوبیانا، پایتخت، دستگیر شده‌اند.

در طول هشت ماه اول سال ۲۰۲۰ حدود ۱۰۲۲۳ عبور غیرقانونی از مرزهای شنگن در سلوانیا ثبت شده است. این رقم نسبت به سال گذشته ۳۳ درصد افزایش یافته است.

به گفته پولیس، امسال بیشتر مهاجران دستگیر شده در سلوانیا پاکستانی‌ها و مراکشی‌ها بوده‌اند. 

 

در همین زمینه