آلیس ویدل، رئیس جناج پارلمانی حزب "بدیل برای آلمان"
آلیس ویدل، رئیس جناج پارلمانی حزب "بدیل برای آلمان"

رهبر گروه پارلمانی حزب راستگرای "بدیل برای آلمان" دولت فدرال را به ناکامی سراسری متهم کرده و می خواهد از آن به محکمه شکایت کند؛ مخصوصا از آنچه تکرار "سیاست پناهندگی ناکام" می خواهند.

آلیس ویدل، رهبر گروه پارلمانی "آ اف دی" روز چهارشنبه در یک بحث عمومی در پارلمان آلمان یا "بوندستاگ" در برلین گفت: «با اشتباهات این دولت اکنون می توان یک کتابخانه را کاملا پر کرد.»

وی خطاب به احزاب ائتلافی حاکم در پارلمان اضافه کرد: «اقدامات بیش از حد شما، بحران کرونا را به بدترین رکود در تاریخ آلمان تبدیل کرده است.»

وی حکومت فدرال و حامیانش را به ایجاد ترس در میان مردم متهم نمود و گفت: «دست از ایجاد وحشت بردارید.». حزب راستگرای بدیل برای آلمان، یکی از حامیان تظاهرات هایی است که در ماه های اخیر علیه اقدامات حکومتی برای مهارزدن به گسترس بیشتر ویروس کرونا وضع شده اند.

هرچند برخی حامیان این حزب ویروس کرونا را شایعه می خوانند و اقدامات حکومتی را محدودیت بر آزادی های اجتماعی می داند، اما از جانبی برخ شان نیز ابراز نگرانی می کند که با ورود بیشتر مهاجران، بیماری هایی مثل کرونا به آلمان منتقل گردند.

آلیس ویدل بار دیگر از سیاست مهاجرت حکومت فدرال آلمان به شدت انتقاد نمود و از دولتی صحبت نمود که "کورکورانه اشتباهاتش در سال 2015 را با عدالت بیش از حد اخلاقی اش دوباره تکرار می کند". وی به  همچنان به "جرایمی که توسط مهاجران صورت گرفته اند اشاره کرد".

به باور ویدل آلمان مدت طولانی است که دیگر یک کشور ثروتمند نیست و کودکان و افراد مسن در معرض خطر فقر هستند. وی گفت: «بحث انتقال انرژی یک امر خنده آور است و قابل اجرا نیست.» او همچنان افزود که "جنگ علیه صنعت موترسازی" منجر به از دست دادن مشاغل پردرآمد می شود. اشاره وی به محدودیت های وضع شده محیط زیستی بر صنعت موترسازی آلمان بود. 

در همین زمینه