پاپ فرانسوا، رهبر مسیحیان جهان بعد از یک نیایش مذهبی برای مهاجران، با یک زن مهاجر گفتگو می‌کند. عکس از واتیکان مدیا
پاپ فرانسوا، رهبر مسیحیان جهان بعد از یک نیایش مذهبی برای مهاجران، با یک زن مهاجر گفتگو می‌کند. عکس از واتیکان مدیا

یک مقام واتیکان، مرکز کلیسای کاتولیک در ایتالیا، اعلام کرد که یک مرکز پذیرایی از مهاجران را در روم ایجاد خواهد کرد. این مرکز به مهاجران تازه وارد و آسیب پذیر مانند زنان تنها یا بچه دار و خانواده‌ها اختصاص خواهد یافت.

کاردینال کنراد کرایوسکی، مسئول امور خیریه واتیکان روز دوشنبه ۱۲ سپتمبر در خبرنامه‌ای گفت که واتیکان یک ساختمان متعلق به یک سازمان زنان مسیحی (Sœurs siciliennes) را که به یک مرکز پذیرایی از مهاجران بدل خواهد کرد.

به گفته این مقام واتیکان، مرکز به مهاجرانی اختصاص خواهد یافت که در چارچوب برنامه‌ انتقال بشردوستانه مهاجران وارد ایتالیا خواهند شد.

مهاجران آسیب پذیر مانند زنان تنها یا بچه دار و خانواده‌ها در ماه‌های اول اقامت خود در ایتالیا در این مرکز به سر خواهند برد.

برنامه ایجاد مرکز پذیرایی از مهاجران از سوی واتیکان در حالی اعلام شده که پاپ فرانسوا، رهبر مسیحیان جهان بارها پیروان خود را به حمایت از مهاجران ترغیب کرده است.

قرار است مرکز یاد شده از سوی انجمن مذهبی-سکولار (Sant’Egidio) اداره گردد. این انجمن از سال ۲۰۱۵ به این سو برنامه انتقال بشردوستانه مهاجران از سوریه و شاخ افریقا به یونان را اجرا می‌کند.

در همین زمینه: واتیکان ۴۳ پناهجو شامل خانواده‌های افغان را از لیسبوس می‌پذیرد

 

 

در همین زمینه