پس از بارش شدید باران و سیلاب در کمپ کاراتپه، مهاجران و آوارگان می گویند که شرایط زندگی آن ها نسبت به گذشته  بدتر شده است./عکس: infomigrants
پس از بارش شدید باران و سیلاب در کمپ کاراتپه، مهاجران و آوارگان می گویند که شرایط زندگی آن ها نسبت به گذشته بدتر شده است./عکس: infomigrants

پس از باران های شدید در روز سه شنبه، کمپ کاراتیپه که برای پناهجویان در جزیره یونانی لیسبوس ساخته شده است، برای دومین بار در عرض یک هفته زیر آب رفت.

رسانه های یونانی تصاویری از خیمه هایی را نشان دادند که زیر آب و گل قرار داشتند و کانتینرهایی که سطح آن را آب فراگرفته بود.

کمپ کاراتیپه در هفته گذشته به خاطر باران های شدید زیر آب فرورفت. پس از این که اردوگاه موریا در ماه گذشته براثر آتش سوزی کاملا نابود شد، مقام های مسئول کاراتیپه را برای اسکان شمار بیشتری از مهاجران آماده کردند.

مقام های یونان و کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان «یو ان اچ سی ار» وعده دادند که برای محافظت از مهاجران در برابر وخامت وضعیت آب و هوا اقداماتی انجام دهند.

«یو ان اچ سی ار» می گوید، در حال حاضر حدود ۷۸۰۰ پناهجو در کاراتیپه اسکان داده شده اند. یک گروه کاری که از مقام های کمیسیون اتحادیه اروپا و مسئولان یونانی تشکیل شده، سعی می کنند برای اسکان مردم راه حل بهتری پیدا کند.

کمیساریای عالی پناهجویان ملل متحد همچنین گفته است که باید در این کار عجله شود. این سازمان گفته است که شرایط در زمستان هنوز هم بدتر خواهد شد. مانند گذشته در بسیاری از بخش ها کمبودی های قابل توجه وجود دارد. امدادرسانان ترپال‌های اضافی به متاثرشدگان توزیع کرده و در داخل این اردوگاه جغل‌اندازی می‌کنند تا از گل و لای بیشتر جلوگیری کنند.

 

در همین زمینه