یک مامور پولیس فدرال در میدان هوایی فرانکفورت اسناد یک مسافر را بررسی می کند./عکس: Picture-alliance/dpa/B. Roessler
یک مامور پولیس فدرال در میدان هوایی فرانکفورت اسناد یک مسافر را بررسی می کند./عکس: Picture-alliance/dpa/B. Roessler

پولیس فدرال آلمان از نوع غیرمعمول قاچاق مهاجران به این کشور پرده برداشت. یک خانواده چهار نفری عراقی با استفاده از یک جت خصوصی به میدان هوایی مونشن رسید. آن ها نخست خود را دیپلمات معرفی کردند، اما بعد گفتند برای یک قاچاقبر ۶۰ هزار یورو پرداخت کردند تا آن ها را از استانبول به آلمان انتقال دهد.

یک خانواده چهار نفری عراقی با استفاده از یک طیاره جت خصوصی از شهر استانبول به مونشن آلمان آمدند. پدر این خانواده گفت که برای قاچاقبران انسان ۶۰ هزار یورو پرداخت اند تا آن ها را از ترکیه به آلمان بیاورد. این پناهجویان می‌خواستند که در آلمان درخواست پناهندگی کنند.

پولیس فدرال آلمان روز دوشنبه (۱۲ اکتبر) در میدان هوایی مونشن گفت که این مرد ۴۹ ساله به همراه همسر ۴۴ ساله و دو فرزندش که ۱۲ و هفت سال سن دارند، با یک جت خصوصی به این جا آمده است. پدر خانواده سعی کرده بود که در جریان کنترول مرزی، ماموران را قانع کند که او و همسرش دیپلومات اند و در راه سفر به کشور جزیره ای دریای کارائیب هستند. اما اسنادی که آن ها به همراه داشتند، با قصه ای که تعریف می‌کردند، مطابقت نداشت.

به گزارش دست کم دو رسانه آلمانی، هیچ کدام از اعضای این خانواده قادر نبودند به زبان های فرانسوی یا انگلیسی صحبت کنند که در میان دیپلومات ها معمول است و به این خاطر ماموران در میدان هوایی به سخنان این خانواده عراقی شک کردند.

این خانواده عراقی همه دارایی هایش را فروخته است بعد آن ها گفتند که مجبور شدند از دست پدر این زن عراقی فرار کنند که خواهان ختنه او و نواسه دختری هفت ساله اش شده بوده است. به این خاطر این خانواده خانه اش را در شمال عراق فروخته و با دو فرزندش به ترکیه فرار کرده است.

آن ها برای یک قاچاقبر انسان حدود ۶۰ هزار یورو پرداخته اند تا آنان را به کشور مقصد برساند. به گزارش دست کم دو رسانه، قاچاقبری که امکان پرواز آن ها را به مونشن فراهم کرده، از سوریه بوده است. بر اساس گزارش ها، پس از این که این خانواده عراقی به سوالات ماموران مرزی پاسخ دادند، به یک مرکز انکر برای پناهجویان در ایالت بایرن انتقال داده شدند. کلمه انکر (ANKER) از حروف اول لغات رسیدن (Ankunft)، توزیع در نواحی (Kommunale Verteilung)، تصمیم گیری (Entscheidung) و پس فرستادن (Rückführung) تشکیل شده است. در این مرکز روند «ثبت نام، تصمیم گیری روی درخواست‌ها، توزیع به نواحی و بازگشت دادن پناهجویان» انجام می‌شود.

انتظار می‌رود که آن ها تا زمانی که راجع به درخواست پناهندگی شان تصمیم گرفته می‌شود، در مرکز انکر بمانند.

این گزارش با استفاده از مقاله ای نوشته شده که به تاریخ ۱۳ اکتبر در روزنامه آلمانی «زود دویچه سایتونگ» نشر شده بود.

 

در همین زمینه