عکس: ارشیف/۱۳۹ مهاجر به تاریخ ۲۹ سپتمبر سال ۲۰۲۰ به آلمان رسیدند./عکس: Picture-alliance
عکس: ارشیف/۱۳۹ مهاجر به تاریخ ۲۹ سپتمبر سال ۲۰۲۰ به آلمان رسیدند./عکس: Picture-alliance

امروز جمعه (۱۶ اکتوبر)، ۲۶ خانواده مهاجر از یونان به میدان هوایی هانوفر خواهند رسید. حکومت آلمان قصد دارد تا ۱۵۵۳ مهاجر را که در یونان به عنوان پناهجو به رسمیت شناخته اند، قبول کند.

وزارت داخله آلمان فدرال روز پنجشنبه (۱۵ اکتوبر) اعلام کرد، این گروه از ۴۰ فرد بزرگسال و ۶۱ طفل تشکیل شده است. حکومت آلمان یک ماه پیش در مورد پذیرش مجموعا ۱۵۵۳ مهاجر از یونان توافق کرد و مهاجرانی که امروز به میدان هوایی هانوفر می رسند، نخستین بخش از این گروه هستند. حکومت آلمان در مورد پذیرش مهاجرانی به توافق رسیده که در یونان به عنوان پناهجو به رسمیت شناخته شده اند.

افزون براین، هورست زیهوفر، وزیر داخله آلمان فدرال در ماه سپتمبر وعده داد که کشورش تا ۱۵۰ کودک خوردسال و بدون همراه را از کمپ موریا که براثر آتش سوزی ویران شده است، قبول می کند.

دو هفته پیش یک گروه ۵۱ نفره از این کودکان به میدان هوایی هانوفر رسید که ۱۷ کودک بیمار با خانواده های شان نیز در شامل آن ها هستند.

طبق اطلاعات به دست آمده، کارمندان اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی آلمان (بامف) نیز به یونان فرستاده می شوند تا آن جا برای رسیدگی به درخواست های پناهندگی کمک کنند. در اواخر سال گذشته، ارسال کارمندان دولتی از خارج در پی تلاش های حکومت یونان متوقف شده بود. اما گفته می شود که در حال حاضر دو کارمند اداره مهاجرت در جزایر یونان حضور دارند.

 

در همین زمینه