گروهی از مهاجران در شهر پیرئاس که در یونان قرار دارد./عکس: Picture-alliance/AP Photo/P. Giannakouris
گروهی از مهاجران در شهر پیرئاس که در یونان قرار دارد./عکس: Picture-alliance/AP Photo/P. Giannakouris

مسئولان نواحی آلمان پس از دیدار با انگلا مرکل، صدراعظم این کشور  خواستند که امکان پذیرش شمار معدودی از مهاجران از کمپ های یونان «که بیشتر از دیگران به خاطر شرایط فعلی صدمه دیده اند، فراهم شود».

کریستوف لاندشایت، معاون رئیس ائتلاف شهرها و نواحی به روزنامه های گروه رسانه ای فونکه (شماره روز چهارشنبه) گفت، ما می دانیم که با این اقدامات مشکل مهاجرت در اروپا حل نمی شود. ولی  «حکومت فدرال باید در راستای مسئولیت اش و در هماهنگی با ایالات و شهرها و نواحی که آماده به پذیرش مهاجران هستند، تا حد امکان در آینده نزدیک بشردوستی اش را به این وسیله نشان دهد».

به این منظور مقام های مسئول باید در این زمینه به توافق برسند که چه تعداد از مهاجران را می توان در آلمان در چارچوب سهمیه بندی قبول کرد.

لاند شایت که شهردار شهری به نام کمپ لینت فورت است، از لزوم پذیرش کودکان و نوجوانان بدون همراه، بیماران و اشخاص مجروح سخن گفت.

او گفت: «هیچکس نمی تواند با دیدن این تصاویر بی خیال بماند. نواحی آلمان همیشه به مسئولیت شان که کمک به انسان های نیازمند است، اذعان داشته اند. هیچکس قصد ندارد سیاست مهاجرت را محلی کند و یا مسئولیت آن را به نواحی بسپارد. این اقدام در حال حاضر از نظر قانونی هم مقدور نیست و مسئولیت حکومت فدرال نباید زیرسوال برود».

روز سه شنبه مرکل در یک کنفرانس ویدیویی که رسانه ها و مطبوعات در آن شرکت نداشتند، با سیاستمداران نواحی آلمان راجع به پذیرش مهاجران از یونان صحبت کرده بود. 

در همین زمینه