عکس: ارشیف/۱۳۹ مهاجر به تاریخ ۲۹ سپتمبر سال ۲۰۲۰ از یونان به هانوفر رسیدند./عکس: Picture-alliance
عکس: ارشیف/۱۳۹ مهاجر به تاریخ ۲۹ سپتمبر سال ۲۰۲۰ از یونان به هانوفر رسیدند./عکس: Picture-alliance

یک هواپیمای حامل گروهی از مهاجران در شهر هانوفر آلمان نشست نمود. این پناهجویان شامل ۱۷ کودک بیمار و خانواده های شان می‌شود. شماری از کودکان بی سرپرست هم در میان این گروه حضور داشتند.

وزارت داخله آلمان فدرال اعلام کرد، در مجموع ۱۰۴ مهاجر روز پنجشنبه گذشته به میدان هوایی هانوفر رسیدند. ۱۷ کودک بیمار با خانواده های شان و ۲۷ مهاجر خوردسال و بدون همراه این گروه را تشکیل می‌دهند. آلمان از اپریل سال ۲۰۲۰ همراه با این گروه جدید، مجموعا ۱۰۰۹ تن را از یونان قبول کرده است.

طبق اطلاعات وزارت داخله آلمان فدرال، این گروه به ایالت های برلین، بادن ورتمبرگ، بایرن، هامبورگ، نوردراین وستفالن، راینلند فالتس، زاکسن انهالت و تورینگن انتقال خواهند یافت.

از جمع این گروه، ۲۷ مهاجر خوردسال و بدون همراه را ایالت های براندنبورگ، برلین، بادن وورتمبرگ، بریمن، هسن، هامبورگ، نیدرزاکسن، راینلند فالتس، شلیسویگ هولشتاین و تورینگن می‌پذیرند.

حکومت آلمان فدرال پس از آتش سوزی ها در اردوگاه موریا تصمیم گرفت، ۱۵۵۳ تن را که به صورت خانوادگی مهاجرت کرده اند و حق پناهندگی شان قبلا توسط حکومت یونان به رسمیت شناخته شده، از جزایر یونان قبول کند.

برلین افزون بر این، تصمیم گرفت که در چارچوب یک برنامه مددرسانی اتحادیه اروپا، ۲۴۳ کودک بیمار را به شمول خانواده های شان از یونان بپذیرد.

در این برنامه اتحادیه اروپا، ۱۱ کشور عضو (بلجیم، بلغاریا، آلمان، فنلند، فرانسه، ایرلند، کرواسی، لیتوانی، لوگزامبورگ و اسلوانیا» و کشورهای ناروی و صربستان سهم می‌گیرند.

پس از آتش سوزی در کمپ موریای جزیره لیسبوس، حکومت یونان ۴۰۰ مهاجر خوردسال و بدون همراه از آن جا به سرزمین اصلی انتقال داد. در پی این سانحه، آلمان اعلام کرد که ۱۵۰ مهاجر خوردسال و بدون همراه را (از میان آن ها) خواهد پذیرفت.

طبق اطلاعات وزارت داخله آلمان فدرال، این اقدام در چارچوب یک طرح مشترک حکومت آلمان فدرال و ایالت ها برای تقسیم مهاجران انجام خواهد شد که در هماهنگی با همه تدوین شده است. در این برنامه معیارهای دیگری مانند ارتباطات خانوادگی و نیازهای ویژه طبی مهاجران در نظر گرفته شده است.

 

در همین زمینه

Webpack App