نزدیک به٥٠٠٠٠٠ مهاجر غیر قانونی در شهر لندن به سر می برند. عکس: آرشیف/دی ار
نزدیک به٥٠٠٠٠٠ مهاجر غیر قانونی در شهر لندن به سر می برند. عکس: آرشیف/دی ار

دولت انگلستان دستمزد مهاجران را برای استقرار در انگلستان به حد اقل کاهش می دهد. قوانین جدید کار برای اتباع خارجی که از دسامبر سال روان مورد تطبیق قرار خواهد گرفت، روز پنجشنبه از سوی وزارت این کشور منتشر شد.

بر اساس گزارش رسانه گاردین مقامات انگلستان دستمزد مهاجران را به حداقل ٣٥.٨٠٠ پوند رسانده و نزدیک به ٣٠ فی صد کاهش داده است.

به نقل از این رسانه،مهاجران با حقوق ٢٠.٤٨٠ پوند و با داشتن امتیازات کافی تحت سیستم جدید مهاجرت در شغل های که کمبود کارگر وجود دارد، اشتغال می شوند. آن‌ها باید شش سال را با دوره کاری بگذرانند تا شهروندی این کشور را به دست آورند.

این قوانین که از تاریخ اول دسامبر سال روان تطبیق خواهد شد روز پنجشنبه توسط وزارت امور داخله انگلستان به یکبارگی منتشر گردید.

سازمان عفو ​​بین الملل در انگلستان گفت که از قوانین جدید برای کارگران مهاجر تعجب کرده است. این سازمان همچنان می‌گوید برعلاوه مدت هاست که امتیاز افراد در کار بستگی به ثروت، روابط، جنسیت و نژاد دارد.

اما اداره امور مهاجرت انگلستان می گوید که برای کنترل دقیق مهاجرت تلاش می‌کند و این اقدام انگیزه کارفرمایان برای کارگران انگلیسی را کاهش می دهد.

بخش مهاجرت دانشگاه آکسفورد تغییر در دستورالعمل اخیر دولت را برای کارگارن خارجی شناسایی کرده و آنرا "آخرین مهری بر تابوت اهداف مهاجرت" خواند.

جانسون قبل از انتخابات سال ٢٠١٩ در پیام اصلی کمپاینش مستقل بودن انگلستان از اتحادیه اروپا را شعار داد و گفت: «مهاجران اتحادیه اروپا برای مدت طولانی توانسته اند با انگلستان طوری رفتار کنند که انگار بخشی از کشور خودشان است.»

بوریس جانسون گفته بود که مسأله مهاجرت را پس از برگزیت تحت قانون انگلستان حل و فصل خواهد کرد.

 

در همین زمینه