Two young refugees (third, fifth from the left) who

دو مهاجر جوان (نفر سوم و پنجم از طرف چپ) که برنده بورسیه تحصیلی شدند و می توانند در دانشگاه فلورانس تحصیل کنند./عکس: CREDIT/University of Florence Facebook page via ANSA
Two young refugees (third, fifth from the left) who دو مهاجر جوان (نفر سوم و پنجم از طرف چپ) که برنده بورسیه تحصیلی شدند و می توانند در دانشگاه فلورانس تحصیل کنند./عکس: CREDIT/University of Florence Facebook page via ANSA

دو مهاجر که به عنوان دانشجو در دانشگاه فلورانس ثبت نام کرده اند، بورسیه دریافت خواهند کرد. آن ها در چارچوب پروژه ای به نام (دهلیزهای دانشگاه برای مهاجران) که توسط سازمان ملل ایجاد شده است، این فرصت را دریافت کرده اند.

این دو مهاجر جوان که در اوائل ماه سپتمبر از افریقا به ایتالیا آمدند، در دانشگاه فلورانس در دو برنامه تحصیل در سطح ماستری ثبت نام کردند. دانشگاه فلورانس با نشر یک بیانیه گفت، آن ها برندگان بورسیه «University Corridors for Refugees » هستند که توسط کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان «یو ان اچ سی ار» تمویل می‌شود.

هرمون، که ۲۶ سال دارد، تنها زن در میان مهاجران جوانی است که با استفاده از پروژه «University Corridors» وارد ایتالیا شدند. او قبلا در رشته بیولوجی فارغ التصیل شده است و حالا در دانشگاه فلورانس در برنامه ماستری علوم پیشرفته مولکولی ثبت نام کرده است قرار است او در کالج ریاضی، فیزیک و علوم طبیعی تحصیل کند.

جول که ۲۵ سال دارد، از کانگو به این جا آمده است. او دررشته علوم زراعت فارغ التحصیل شده است و حالا در برنامه ماستری مدیریت منابع طبیعی در فاکولته زراعت ثبت نام کرده است.

حمایت همه جانبه از دانشجویان در فلورانس

هزینه این بورسیه ها را دانشگاه فلورانس تامین می‌کند که در پروژه «University Corridors» سهیم است. مهاجران جوان در چارچوب این پروژه می‌توانند تحصیلات شان را به صورت قانونی و مصئون و با شرکت در برنامه ماستری که به زبان انگلیسی در یک دانشگاه ایتالیایی برگزار می‌شود، به پایان برسانند.

از دانشجویان نه تنها در زمینه زبان ایتالیایی و رشته تحصیلی شان، بلکه در زمینه ورود به اجتماع و دسترسی به خدمات اجتماعی حمایت می‌شوند.

«هدف دانشگاه فلورانس شکوفایی استعدادها»

لویجی دی، رئیس دانشگاه فلورانس گفت، هدف آن ها از شرکت در این پروژه شکوفایی استعدادها اسـت.» دی در ادامه افزود: «همزمان، به لطف ادغام آن ها در جامعه دانشگاهی، دانشگاه به این جوانان که تجربیات دشواری داشته اند، شانس می‌دهد که یک آینده روشن داشته باشند. آن ها می‌توانند تحصیلات شان را از سر بگیرند و به زندگی شان که متوقف شده بود، ادامه دهند.»

 

در همین زمینه