نجات مهاجران در آب های مانش نزدیک به پا دو کاله. جولای ۲۰۲۰. عکس: پرفکتور مانش و دریای شمال
نجات مهاجران در آب های مانش نزدیک به پا دو کاله. جولای ۲۰۲۰. عکس: پرفکتور مانش و دریای شمال

شمار کشته شده گان حادثه سه شنبه گذشته در کانال مانش به ۷ تن رسید. به ادامه اعلام مرگ چهار مهاجر در کانال مانش دادستان دانکرک روز پنجشنبه از ناپدید شدن سه تن دیگر از جمله یک کودک نوزاد خبر داد.

این فاجعه بارترین حادثه در کانال مانش است. شمار قربانیان که به روز سه شنبه ۲۷ اکتوبر در اثر غرق شدن یک قایق جان شان را از دست دادند به ۷ تن رسید. دادستان دانکرک روز پنجشنبه گفت، ۷ تن از جمله یک کودک ۱۵ ماهه در آب‌ها ناپدید شده اند.

سه روز پس از حادثه دیگر امیدی بر زنده ماندن آن‌ها نیست.

بنابراین تلفات این حادثه تراژیدی به ۷ کشته افزایش یافت. اعضای یک خانواده همه درگذشتند: یک مرد ۳۵ ساله، یک زن ۳۲ ساله و سه فرزند آنها.

سباستیان پیوو دادستان دانکرک به خبرگزاری فرانسه گفت اعضای این خانواده مهاجر از کشور ایران بودند.

اجساد دو کودک بزرگتر، یک دختر ۸ ساله و یک پسر ۶ ساله، روز سه شنبه پیدا شد. ناپدید شدن فرزند سوم این خانواده که یک کودک ۱۵ ماهه می باشد، از روز غرق شدن توسط بازماندگان حادثه خبر داده شده بود. به گفته دادستان، قربانیان هنگام واژگونی قایق و غرق شدن در کابین راننده قایق بودند.

مسئول تحقیقات در حال انجام همچنان تأیید کرد، دو مرد که هویت آنها مشخص نیست در دریا غرق شده و ناپدید شده اند. به گفته آنها این قایق عمدتا حامل کردهای ایران و عراق بود.

برادر پدر خانواده قربانی روز چهارشنبه به بی بی سی گفت: «خانواده ما در اینجا نا امید هستند. پدر، مادر و خواهرانم تمام اشک هایشان را گریه می کنند.» وی در توضیح گفت که خانواده برادرش "پول زیادی پرداخته کرده بودند" تا به انگلستان برسند.

هویت راننده قایق

روز جمعه، یک تبعه ایرانی که گفته می شود راننده قایق بوده است به دادگاه فرستاده شد.

دادستان دانکرک به خبرگزاری فرانسه گفت: این مرد متولد سال ۱۹۸۳ در ایران است و به عنوان راننده کشتی شناسایی شده است.

چهارده تن از بازمانده گان به روز پنجشنبه در بازداشتگاه پلیس برای تحقیقات حاضر شدند. دادستان دانکرک گفت: «در همان روزعملیات شناسایی قاچاقچیان را آغاز شد.»

حادثه سه شنبه گذشته در کانال مانش یک حادثه تراژیدی در سال۲۰۲۰ گزارش داده شده است. بر اساس آمارهای رسمی، از اول جنوری تا ۳۱ آگوست، ۶۲۰۰ مهاجر در کانال مانش نجات یافتند.

 

در همین زمینه