لاری حامل ۴۸ مهاجر غیرقانونی در شاهراهی میان براتسیلاوا، پایتخت جمهوری اسلواکیا و برنو،  دومین شهر جمهوری چک، دستگیر شد. عکس از گوگل مپ
لاری حامل ۴۸ مهاجر غیرقانونی در شاهراهی میان براتسیلاوا، پایتخت جمهوری اسلواکیا و برنو، دومین شهر جمهوری چک، دستگیر شد. عکس از گوگل مپ

پولیس جمهوری چک یک لاری حامل نزدیک به ۵۰ مهاجر را در یک شاهراه این کشور دستگیر کرد. مقام‌ها گفته‌اند که این مهاجران احتمالاً از سوریه آمده‌ بودند و می‌خواستند به اروپای غربی بروند.

به گفته سخنگوی پولیس جمهوری چک، یک لاری حامل ۴۸ مهاجر غیرقانونی از جمله یک زن روز پنجشنبه ۵ نومبر در شاهراهی میان براتسیلاوا، پایتخت جمهوری اسلواکیا و برنو، دومین شهر جمهوری چک، دستگیر شد.

ماموران پولیس هنگامی متوجه حضور مهاجران شدند که لاری توسط اشعه ایکس تحت کنترول قرار گرفت.

به گفته سخنگوی پولیس، مهاجران که احتمالاً از سوریه آمده بودند قصد داشتند به آلمان و هالند بروند. مقام‌های جمهوری چک گفته‌اند این مهاجران بعد از تثبیت هویت شان، می‌توانند در این کشور درخواست پناهندگی بدهند در غیر آن به کشوری که از آنجا به جمهوری چک آمده‌اند برگردانده خواهند شد.

از زمان بحران بزرگ مهاجرت در سال ۲۰۱۵، جمهوری چک، اسلواکیا، پولند و مجارستان، که اعضای گروه Visegrad هستند، با سهمیه بندی مهاجران در کشورهای اروپایی مخالف هستند.

 

در همین زمینه