شمار  زیادی از کودکان نیز در میان مهاجران در کمپ های یونان به سر می‌برند
شمار زیادی از کودکان نیز در میان مهاجران در کمپ های یونان به سر می‌برند

یک کلیسای پروتستانت از وزارت داخله آلمان خواسته است که پناهجویان را از یونان بپذیرد. در بخشی از خواست این کلیسا آمده است که در کریسمس هیچ پناهجو مجبور نباشد که در یک اردوگاه جمعی در یونان زندگی کند.

یک کلیسا موسوم به "کلیسای پروتستانت در آلمان مرکزی" (EKM) مجدداً از هورست زیهوفر، وزیر داخله این کشور خواسته است که بلافاصله تعداد بیشتری پناهجویان را از اردوگاه های جمعی در جزایر یونان بپذیرد. فریدریش کرامر، اسقف منطقه ای و همچنین این کلیسای یادشده روز سه شنبه در شهر ارفورت اعلام کردند: «با نزدیک شدن فصل زمستان، اوضاع به طور چشمگیری بدتر می شود.» در ادامه گفته شده است که بیش از ۱۰۰۰ شهرداری در آلمان تمایل خود را برای پذیرش پناهجویان اعلام کرده اند. "کلیسای منطقه آلمان مرکزی" و شبکه دیاکونی آن قبلاً در ماه اپریل امسال وعده حمایت داده بودند.

در این درخواست کتبی آمده است: «در کریسمس هیچ پناهجو ای باید مجبور نباشد که در یک اردوگاه جمعی در جزایر یونان زندگی کند.» اگر ریاست شورای اتحادیه اروپا در تقسیم پناهجویان در میان کشورهای اتحادیه اروپا موفق نیست، آلمان باید پیشگام شود.

در توافقنامه ائتلاف حکومتی، حد بالایی پذیرش ۱۸۰ هزار پناهجو پیش بینی شده است. طبق کنوانسیون اسقف ها، آلمان امسال حتی به نیمی از این رقم را که بدون مشکل ارزیابی شده است، نرسیده است. اکنون استفاده از این راهکار مهم است.

علاوه بر کرامر، اسقف های منطقه ای دیگر چون کریستف هاکبایل، فریدریکه اشپنگلر، یوهان شنایدر، توبیاس شوفر و کریستین اشتاونو و همچنین اسقف جوتا نوتزل به کنوانسیون اسقف های کلیسای پروتستانت در آلمان مرکزی تعلق دارند.

 

در همین زمینه