کشتی بشردوستانه اوپن آرمز بیش از ۲۵۰ مهاجر نجات داده شده از مدیترانه را به دو کشتی ایتالیایی انتقال داد. عکس از رویترز
کشتی بشردوستانه اوپن آرمز بیش از ۲۵۰ مهاجر نجات داده شده از مدیترانه را به دو کشتی ایتالیایی انتقال داد. عکس از رویترز

کشتی بشردوستانه اوپن آرمز بیش از ۲۵۰ مهاجر نجات داده شده از مدیترانه را به دو کشتی ایتالیایی انتقال داد. این مهاجران برای مدت دو هفته قرنطین خواهند شد.

روز شنبه ۱۴ نومبر، کشتی اوپن آرمز ۲۵۵ مهاجر نجات داده شده از مدیترانه را به دو کشتی ایتالیایی انتقال داد. عملیات انتقال در آب‌های تراپانی در شرق جزیره سیسیل انجام شد.

سازمان اوپن اسپانیایی اوپن آرمز در حساب تویتر خود نوشت: «سفر دریایی مهاجران به پایان رسید و آن‌ها لیبیا را پشت سر گذاشتند. امیدوار هستیم که اروپا رفتار بهتری با آن‌ها داشته باشد.»

از جمله ۲۵۵ مهاجر یاد شده که اتباع نزدیک به ۲۰ کشور افریقایی بودند،۷۱ تن مهاجران زیرسن بودند. قبل از عملیات انتقال روز شنبه، محافظان ساحلی ایتالیا ۱۰ مهاجر را به دلایل فوری صحی از کشتی پیاده کرده بودند.

روز چهارشنبه هفته گذشته، در عملیات نجات مهاجران در مدیترانه، شش تن از جمله یک کودک شش ماهه جان خود را از دست دادند.

در همین زمینه: شش مهاجر و یک کودک۶ماهه در آب‌های مدیترانه جان باختند

»درد بزرگ ما به نیرو تبدیل خواهد شد»

سازمان اوپن آرمز نوشته است که جسد کودک مهاجر در جزیره لامپدوسا دفن شده است. این سازمان در ادای احترام به مرگ این کودک نوشته است:«درد بزرگ ما نیرویی خواهد بود تا مانع مرگ بیگناهی مانند تو شویم.»

در سال جاری، تلاش‌های مهاجران برای عبور از مدیترانه در کشتی‌های کوچک فوق العاده افزایش یافته است. این تلاش‌ها باعث شده مدیترانه به مرگبارترین مسیر مهاجرت برای مهاجرانی بدل شود که از افریقا، از جمله لیبیا و تونس می‌خواهند به اروپا مهاجرت کنند.

در همین باره: ملل متحد: بیش از ۹۰ پناهجو در اثر واژگون شدن یک کشتی در مدیترانه جان باختند

 

در همین زمینه