پولیس برای متفرق کردن مهاجران باقیمانده در کمپ سن-دونی از گاز .اشک آور کار گرفت. عکس از @dorine_goth
پولیس برای متفرق کردن مهاجران باقیمانده در کمپ سن-دونی از گاز .اشک آور کار گرفت. عکس از @dorine_goth

چندین ساعت بعد از پایان عملیات تخلیه کمپ سن-دونی، هنوز هم حدود ۵۰۰ تا یک هزار مهاجر در نزدیکی کمپ منتظر بودند تا به سرپناه‌ها انتقال داده شوند. نیروهای امنیتی برای پراگنده کردن این مهاجران از گاز اشک‌آور استفاده کردند.

سازمان خیریه یوتوپیا ۵۶ بعد از ظهر روز سه‌شنبه خبر داد که نیروهای پولیس در برابر مهاجرانی که نتوانسته بودند سوار بس‌ها شوند از خشونت کار گرفته‌اند.

 به گفته این سازمان، حدود۸۰۰ مهاجر که همگی مردان هستند، نتوانستند در جریان عملیات تخلیه سوار بس‌ها شوند و به سرپناه‌ها بروند.

این سازمان در تویتر خود نوشت که «مهاجران هنوز هم منتظر هستند به سرپناه‌ها بروند اما پولیس به آنها می‌گوید منفرق شوند.»

اخطار پیهم پولیس به مهاجران

یک خانم رضاکار می‌گوید که« جمعیت بزرگی در محل وجود دارد و پولیس هر لحظه به آنها اخطار می‌دهد که منطقه را ترک کنند.»

در ویدئوهای منتشر شده در تویتر گروههایی از مهاجران در حالی که بکس‌های سفری و پشتی و خریطه‌های خرید روزانه را به دوش دارند، در حال دویدن هستند تا از نیروهای امنیتی فرار کنند.

سازمان خیریه همبستگی ویلسون نیز خبر داده است که مهاجران باقیمانده در کمپ «کاملاً سرگردان هستند» و نمیدانند کجا بروند. حوالی ساعت ۳ و۳۰ بعد از ظهر یک تن از اعضای داوطلب این سازمان که یک گروه از مهاجران را پیاده همراهی می‌کرد گفت:« پولیس ما را مجبور کرد محل را ترک کنیم و ما پیاده به منطقه فرون پوپولیر آمدیم. پولیس از گاز اشکاور استفاده می‌کند و موفق شده است که مهاجران را در گروههای کوچک متفرق کند.»

حوالی ساعت ۴ و ۳۰ بعد از ظهر گروههایی از مهاجران در حوالی منطقه پورت دولاشاپل دیده شدند.

این وضعیت سوال‌های زیادی را در باره عملیات تخلیه امروز مطرح کرده است: آیا به اندازه کافی بس برای انتقال مهاجران پیش بینی نشده بود؟ چگونه مقام‌ها حدود ۵۰۰ نفر را به حال خود رها کردند؟

فرمانداری پولیس تا کنون به پرسش‌های مهاجر نیوز پاسخ نداده است.

کارمند داوطلب سازمان همبستگی ویلسون می‌گوید که فرمانداری پولیس آمادگی لازم برای تخلیه و انتقال مهاجران را نداشته است:« صدها مهاجری که من دیدم کسانی نیستند که نمیخواستند کمپ را رها کنند. این‌ها صبح وقت اینجا آمده بودند و منتظر بودند تا به سرپناه‌ها انتقال داده شوند.»

در همین زمینه: تخلیه بزرگترین کمپ مهاجران در شمال پاریس و انتقال حدود ۲۰۰۰ مهاجر به سرپناه‌ها

 

در همین زمینه