گارد ساحلی یونان در جریان یکی از عملیات هایش در بحیره اژه (عکس آرشیف)
گارد ساحلی یونان در جریان یکی از عملیات هایش در بحیره اژه (عکس آرشیف)

محافظان ساحلی یونان، یک کشتی تفریحی حامل ۳۶ مهاجر غیرقانونی را در آب‌های غربی این کشور دستگیر کردند. این مهاجران قصد رفتن به ایتالیا را داشتند. مقام‌های یونانی در همین رابطه ۴ چهار تن از جمله کارمندان کشتی را دستگیر کردند.

محافظان ساحلی یونان یک کشتی تفریحی را در آب‌های غرب یونان در نزدیکی جزیره لفکادا متوقف کردند. بعد از بررسی، ۳۶ مهاجر غیرقانونی در داخل این کشتی پیدا شدند. محافظان ساحلی سه کارمند کشتی و یک نفر چهارم را که مظنون به قاچاق در داخل جزیره بود دستگیر کردند.

مقام‌های یونانی گفته‌اند که یک راننده بس نیز به عنوان مظنون پنجم شناسایی شده و تلاش‌ها برای دستگیری او ادامه دارد. 

در مورد سرنوشت مهاجران دستگیر شده اطلاعاتی منتشر نشده است.

اگرچه از آغاز شیوع ویروس کرونا، ورود مهاجران و پناهجویان به یونان کاهش یافته اما شبکه‌های قاچاق انسان همچنان در این کشور فعال هستند. این شبکه‌ها تلاش دارند مهاجران را به یونان و سایر کشورهای اروپایی انتقال دهند.

هفته گذشته مقام‌های یونانی یک شبکه قاچاق مهاجران را در جزیره کوس در شرق دریای اژه دستگیر کردند. این شبکه، مهاجران را از سواحل ترکیه به جزیره انتقال می‌داد و سپس به آن‌ها کمک می‌کرد به داخل یونان بروند.

در ماه سپتمبر نیز مقام‌های یونانی ۳۵ نفر از جمله ۳۳ تن از اعضای سازمان‌های خیریه را به کمک به ورود غیرقانونی مهاجران به این کشور متهم کردند. 

 

در همین زمینه