یک گروه از مهاجران در بندر دوور به انگلستان رسیدند، ٢سپتامبر ٢٠٢٠. عکس: اماگو
یک گروه از مهاجران در بندر دوور به انگلستان رسیدند، ٢سپتامبر ٢٠٢٠. عکس: اماگو

مقامات انگلیسی روز چهارشنبه گفتند که آنها ٦٩ شهروند البانیایی و سه خدمه کشتی را که در داخل یک قایق ماهیگیری در آب های شرقی انگلستان سوار بودند، دستگیر کرده اند.

توقف و گرفتاری اتباع خارجی در این کشتی در نتیجه یک عملیات مشترک توسط دفتر جرایم سازمان یافته انگلستان، سرویس مهاجرت و پلیس مرزی انگلستان صورت گرفت.

مقامات انگلیس همچنان گفتند این قایق که سه شنبه شب گذشته از منطقه اوستند بلژیک عازم انگلیس شده بود، روز چهارشنبه در بندر هارویچ توقف داده شد.

در همین مورد: دستگیری یک شبکه قاچاق مهاجران از فرانسه به انگلستان

آژانس جرایم سازمان یافته انگلیس افزود که تحقیق درباره سه خدمه کشتی (یک لیتوانیایی و دو اوکراینی) را آغاز کرده است. این افراد به قاچاق مهاجران غیرقانونی به انگلستان متهم هستند.

شش تن دیگر که اصالتاً اهل آلبانی هستند به دلیل نقض قوانین مهاجرت دستگیر شده اند.

تلاش برای از بین بردن گروه های قاچاقبران

کراک نایلور رئیس تحقیقات آژانس جرایم سازمان یافته انگلیس گفت که این افراد قوانین مرزی انگلیس را نقض کرده اند. وی تأکید کرد که تمام تلاش خود را برای از بین بردن باندهای قاچاق انجام می دهد.

در جریان چند ماه گذشته تعداد مهاجران وارد شده به انگلیس از طریق کانال مانچ افزایش یافته است. این در حالی است که انگلستان می خواهد پس از دوره قانون برگزیت در پایان سال جاری، سیاست مهاجرت خود را تغییر دهد.

اما با این حال، بسیاری از مهاجران تلاش می کنند تا خود را توسط قایق های کوچک به انگلستان برسانند. این سفرها با خطر های هنگفت همراه است.

در هنگام غرق شدن قایق پناهجویان در کانال مانش در اکتبر گذشته، چهار تن از اعضای یک خانواده ایرانی کشته و سه تن دیگر مفقود شدند. فرزند یک ساله این خانواده نیز در میان مفقودان ناپدید شده است.

برای معلومات بیشتر: چهار تن از کشته شدگان حادثه از یک خانواده کردی ایرانی بودند

در سال جاری تاکنون تعداد کشته شدگان در کانال مانش به هفت تن و تعداد مفقود شده گان به سه تن رسیده است. طبق ارقام رسمی، از اول جنوری تا اخر اگوست سال روان ۶۲۰۰ مهاجر از فرانسه تلاش کرده اند تا وارد انگلستان شوند.

 

در همین زمینه