الیوناس: اردوگاه پناهجویان درآتن
الیوناس: اردوگاه پناهجویان درآتن

پولیس یونان از دستگیری یک مرد سوریایی که احتمال می رود عضو گروه تروریستی "دولت اسلامی" باشد، خبر داده است. این مرد در اردوگاه "الیوناس" زندگی می کرد که در آتن پایتخت یونان قرار دارد. این شخص در سال ۲۰۱۸ به عنوان پناهجو وارد یونان شده است.

واحدهای ضد ترور یونان چهارشنبه شب (۱۸ نوامبر) یک جوان سوریایی ۲۷ ساله را که احتمالا از جمله جهادیست ها است دستگیر کرده است. براساس اطلاعات پولیس یونان، علیه این مرد به اتهام عضویت در گروه تروریستی "دولت اسلامی" (داعش) در محکمه شکایت گردیده است.

او با همسر و پنج فرزندش در اردوگاه (الیوناس) زندگی می کرد که در آتن پایتخت یونان قرار دارد. همچنین گفته شده است که هنگام دستگیری او در این اردوگاه مواد و اسناد دیجیتالی به دست آمده است که این اتهام را تقویت می کند.

رسانه های یونانی روز پنجشنبه ویدیویی را منتشر کردند که تروریست های احتمالی را در حال سوء رفتار با شیعیان در سال ۲۰۱۳ نشان می دهد.

طبق گفته های پولیس یونان، این مرد و خانواده اش در ماه مارچ سال ۲۰۱۸ وارد یونان شده و برای مهاجرت به یک کشور اروپایی دیگر تقاضای پناهندگی کرده بود. در حال حاضر مشخص نشده است که او بالاخره در کدام کشور قبلا بوده است.

 

در همین زمینه