حصاری که دسترسی به یوروتونل را محدود می کند، اکتوبر ۲۰۱۵. عکس: پکچر الیانس
حصاری که دسترسی به یوروتونل را محدود می کند، اکتوبر ۲۰۱۵. عکس: پکچر الیانس

یک مهاجر بیست ساله پس از برخورد با یک موتر در نزدیک ورودی یوروتونل که به انگلستان منتهی می شود، روز پنجشنبه در شفاخانه کاله درگذشت. بر اساس گزارش ها صبح آن روز، ازدحام ترافیک در این شاهراه بیشتر بوده و صد ها تن می خواستند در کامیون ها سوار شده و وارد یوروتونل شوند.

دادستان پا دو کاله در شمال فرانسه گفت: «یک جوان مهاجر پنجشنبه ۱۹نوامبر پس از برخورد با یک موتر در شاهراه نزدیک به ورودی یوروتونل جان خود را از دست داد.

دادستان کاله همچنان گفت: «مرد بیست ساله در هنگام ورود به شفاخانه درگذشت. ما تحقیقات را در زمینه آغاز کرده ایم.»

در همین مورد: غرق شدن قایق مهاجران در مانش، تعداد کشته شده گان به هفت تن رسید

این تصادف در اوایل پس از ظهر اتفاق افتاد زیرا ازدحام ترافیک در بزرگراه بیشتر بود. پس از یک صف طولانی وسایل نقلیه به فاصله یک کیلومتر، کامیون هایی در صف انتظار بودند تا به انگلستان برسند.

یوروتونل راهیست که وسیایل نقلیه مسافران را از زیر دریای مانش به انگلستان می رساند.

بیش از ۵۰۰ تلاش برای عبور

امانوئل کایرون رئیس دفتر پرفکتور شمال گفت که ده ها مهاجر در تلاش بودند تا سوار وسایل نقلیه شوند. پلیس صبح آن روز برای محافظت از بزرگراه مداخله کرد و بیش از۵۰۰ اقدام رفتن غیرقانونی به انگلستان را جلوگیری کرد.» یک عکاس خبرگذاری فرانسه گفت که پلیس از گاز اشک آور برای جلوگیری از رفتن مهاجران به انگلستان استفاده کرده است.

آقای کایرون همچنان گفت که ترافیک وسایل نقلیه سنگین در این روز ها بیشتر از قبل است زیرا شرکت های تجاری انگلیسی از وضعیت اقتصادی به خاطر برگزیت پیشبینی هایی دارند.

پس از ماه ها به تعویق انداختن قانون برگزیت، بلاخره این قانون از آخر جنوری سال ۲۰۲۰ برای یک دوره گذار به اجرا در آمد. اما پس از پایان ماه دسامبر سال روان، دولت انگلیس دیگر از قوانین اروپایی پیروی نخواهد کرد.
 

در همین زمینه